Koronawirus. REKORDOWA liczba zakażeń w kraju! Jak wygląda sytuacja w Wielkopolsce?

2020-09-24 10:32 BM
Koronawirus w Wielkopolsce. Najnowszy raport MZ. Jak wygląda sytuacja w regionie?
Autor: DOMIN Koronawirus w Wielkopolsce. Jak wygląda sytuacja w regionie?

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące koronawirusa. Liczba zakażonych stale rośnie. Dane są niepokojące i ciągle przybywa wielu chorych. W czwartek padł rekord zakażeń w Polsce! Wśród zakażonych są także mieszkańcy województwa wielkopolskiego. Jak wygląda sytuacja w regionie?

W czwartek (23 września) po godz. 10:30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1136 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem, a także o 25 zgonach spowodowanych COVID-19.

Łącznie w Polsce chorobę potwierdzono u 82 809 osób. Niestety, 2369 osób zmarło.

Wśród zakażonych są także osoby z woj. wielkopolskiego. Chorobę potwierdzono u 84 osób. Niestety, są także kolejne przypadki śmiertelne.

- Z przykrością informujemy, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, że w szpitalu jednoimiennym przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu z powodu Covid-19 zmarły 4 osoby: 92-letnia kobieta z powiatu pilskiego, 80-letnia kobieta z powiatu gostyńskiego, 81-letnia kobieta z powiatu ostrowskiego i 69-letni mężczyzna z powiatu gnieźnieńskiego - przekazało biuro prasowe Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 7038 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 1098 to przypadki aktywne. 262 osoby zmarły, a 5678 wyzdrowiało.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.

Książka „Pandemia. Dzieje zarazy” do kupienia na www.wydawnictwoharde.pl.
Autor: Wydawnictwo Harde
Naukowcy z Poznania opracowali prototyp szczepionki na koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.