Koronawirus w Wielkopolsce. Kolejna ofiara wirusa z Chin. Kim była?

2020-04-08 20:27 RS
Koronawirus w Polsce
Autor: pixabay.com

Dramatyczne informacje z Ministerstwa Zdrowia. O godz. 18.30 przekazano informacje o 205 kolejnych przypadkach i 23 zgonach w związku z zakażeniem koronawirusem. Wśród 23 nowych ofiar jest jedna osoba z woj. wielkopolskiego.

W środę o godz. 18.30 Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane dotyczące zakażeń koronawirusem w Polsce. Wynika z nich, że mamy aż 205 nowych pacjentów. Niestety, dotarły także tragiczne wiadomości o 23 zgonach.

- Mamy 205 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. (...) Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 23 kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Jest to: 12 osób z woj. mazowieckiego, 4 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osoby z woj. śląskiego i po jednej osobie z woj. wielkopolskiego, woj. podlaskiego, woj. pomorskiego i woj. świętokrzyskiego. Większość to osoby starsze z chorobami współistniejącymi. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 5205/159 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Wśród nowych ofiar koronawirusa jest jedna osoba z woj. wielkopolskiego. Kim jest? - Z przykrością informujemy, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, że w poznańskim szpitalu zakaźnym na ulicy Szwajcarskiej z powodu Covid-19 zmarła 82-letnia kobieta z powiatu gostyńskiego - podały służby prasowe wojewody. W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 396 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 23 osoby zmarły.

Mapa koronawirusa w Polsce

Poniżej prezentujemy mapę zakażeń koronawirusem w Polsce. W poszczególnych punktach znajdują się informacje dotyczące osób chorych, zmarłych i wyleczonych. Sprawdź, jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju

Kolejne pielęgniarki z koronawirusem. Mają wyniki! [PROSTO Z ZAKAŹNEGO]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.