Zarażona jest pielęgniarka opiekująca się pierwszą ofiarą

i

Autor: pixabay.com Zarażona jest pielęgniarka opiekująca się pierwszą ofiarą

Koronawirus w Wielkopolsce. Zarażona jest pielęgniarka opiekująca się pierwszą ofiarą

2020-03-15 22:00

Siódma osoba zakażona koronawirusem w Wielkopolsce to pielęgniarka, która opiekowała się 57-letnią pacjentką, pierwszą śmiertelną ofiarą SARS-Cov-2. Tę informację potwierdził Zarząd Szpitala w Puszczykowie.

Przypomnijmy w sobotę Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu poinformował, że kolejny przypadek zarażenia koronawirusem został potwierdzony u mieszkanki powiatu poznańskiego; Tego samego dnia kobieta trafiła do szpitala w Poznaniu.

W komunikacie opublikowanym na swojej stronie internetowej szpital w Puszczykowie potwierdził że osoba, u której stwierdzono koronawirusa to pielęgniarka oddziału internistycznego. Kobieta opiekowała się 57-letnią pacjentką, pierwszą śmiertelną ofiarą SARS-Cov-2.

Koronawirus: jakie przedmioty powinniśmy dezynfekować?

57-latka najpierw trafiła do szpitala w Puszczykowie, potem przebywała na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu. Szpital w Poznaniu informował, że jej stan był ciężki; miała objawy zapalenia płuc o bardzo ciężkim przebiegu klinicznym, była podłączona do respiratora i utrzymywana w stanie śpiączki farmakologicznej. W komunikacie zarząd Szpitala w Puszczykowie przekazał na swojej stronie internetowej, że 57-letnia kobieta przyjęta została do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego ze skierowaniem od lekarza rodzinnego 6 marca.

Wprowadzono stan zagrożenia epidemiologicznego. Czeka nas wiele ograniczeń.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany