Koronawirus. Wielka suma na koncie szpitala w Poznaniu! "Wsparcie płynie z całego kraju"

2020-03-25 10:49 BM
Autokar ESKORTOWANY przez policję! Powód? Podejrzenie koronawirusa!
Autor: Paweł Jaskółka

Wszyscy walczymy z koronawirusem. Na pierwszym froncie są szpitale i służby medyczne, które potrzebują dodatkowego wsparcia. Od kilkunastu dni trwa zbiórka pieniędzy na rzecz Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu, który jest przeznaczony dla osób zakażonych śmiercionośnym wirusem. Na koncie placówki jest już duża suma pieniędzy, które wciąż można wpłacać.

Do walki z koronawirusem na terenie województwa wielkopolskiego przeznaczony jest Szpital Miejski im. J. Strusia przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. Potrzeby placówki są ogromne, a od kilkunastu dni trwa zbiórka pieniędzy na rzecz szpitala.

Urząd Miasta poinformował, że do wtorku (24 marca) na koncie szpitala jest ponad 1,83 mln złotych!

TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny!

- Wsparcie płynie z całego kraju. Po tym, jak na stronie internetowej urzędu miasta pojawił się numer konta szpitala im. J. Strusia, na apel o pomoc odpowiedziało wiele firm, które wpłaciły pieniądze. Dzięki temu miejski szpital zyskał do wtorku ponad 1,68 mln zł. Pomogły też osoby prywatne - zarówno mieszkańcy Poznania i województwa wielkopolskiego, jak i osoby z innych miast Polski. Pieniądze zostaną przeznaczone na najpotrzebniejsze środki do walki z epidemią - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Poznania.

CZYTAJ TEŻ: Co trzeba teraz dezynfekować?

Szpitalowi pomagają także restauratorzy i firmy z branży spożywczej. Do lecznicy trafiły liczne darowizny rzeczowe: przywożono obiady, kanapki, wodę i energetyczne przekąski dla personelu medycznego. Wśród darów nie zabrakło nawet ekspresu do kawy i samej kawy, przydatnej w czasie wytężonej pracy.

Ponadto znalazły się także firmy, które wsparły szpital również tak potrzebnymi środkami ochrony osobistej: kombinezonami, czepkami, osłonami na buty, specjalistycznymi półmaskami i rękawiczkami. Przekazano też kremy i żele do rąk.

Zbiórka pieniężna dla szpitala im. J. Strusia ciągle trwa. Numer konta placówki to: 58 1020 4027 0000 1302 1411 5358. Więcej informacji o zbiórce oraz lista darczyńców znajduje się TUTAJ.

Koronawirus w Polsce

W kraju liczba osób zakażonych rośnie każdego dnia. Najnowsze doniesienia z kraju i ze świata dotyczące koronawirusa możecie śledzić w naszej RELACJI NA ŻYWO.

COVID-19 oczami dzieci

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.