Kościan: 19-latek zniszczył betonowy płot. Tłumaczył to nieudaną imprezą!

2021-11-17 12:51
Kościan: 19-latek zniszczył betonowy płot. Tłumaczył to nieudaną imprezą!
Autor: KPP Kościan/ pixabay.com - zdjęcie poglądowe Kościan: 19-latek zniszczył betonowy płot. Tłumaczył to nieudaną imprezą!

Ludzie robią w złości różne rzeczy. Tak też było w przypadku 19-letniego mieszkańca Kościana (woj. wielkopolskie). Nastolatek zorganizował imprezę, ale chyba nie była dla niego zbyt udana. W związku z tym zniszczył betonowy płot. Sprawą zajęła się policja.

W środę (3 listopada) na komendę w Kościanie zgłosił się 64-letnie mieszkaniec. Mężczyzna zawiadomił o uszkodzeniu płotu jego posesji. Wskazał przy tym, że ogrodzenie w postaci płotu z płyt betonowych zostało uszkodzone, poprzez połamanie elementów dwóch przęseł. Poniesione straty wycenił na kwotę 2000 złotych. Tak się złożyło, że uszkodzona część płotu przylegała do terenu sali wiejskiej, na terenie której w ostatnim dniu października odbywała się impreza taneczna. Jej organizatorem był 19-latek, który ma związek z tym zniszczeniem. - Wezwani na miejsce policjanci rozpytali osoby, które akurat wykonywały prace porządkowe na tej sali. Okazało się, że są to uczestnicy zabawy z minionego wieczoru, a zniszczenia płyt betonowych ogrodzenia miał dokonać organizator imprezy: 19-letni mieszkaniec Kościana - tłumaczą kościańscy policjanci, którzy szybko ustalili dane sprawcy. Nie zastali go jednak w domu, a powód okazał się zaskakujący. - Okazało się wówczas, że 19-latkowi udzielano pomocy w oddziale ratunkowym kościańskiego szpitala, z uwagi na obrażenia prawej stopy, które odniósł podczas niszczenia płotu - dodają mundurowi.

19-latek będzie miał problemy nie tylko z powodu zniszczenia płotu. W momencie zatrzymania miał przy sobie 0,24 grama środków odurzających. Młody mężczyzna przyznał się do winy. - Pośród złożonych przez niego wyjaśnień policjanci usłyszeli, że to nadmiar negatywnych emocji, wywołanych w 19-latku przez uczestników zabawy, doprowadziły do gwałtownego ich rozładowania na betonowych elementach płotu pobliskiej posesji - mówią funkcjonariusze.

Za spowodowane zniszczenia mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy, do lat 5.

Gang młodocianych wandali zdemolował park miejski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE