Kościan: 31-latek nie chciał płacić za papierosy! Wielkie straty przedsiębiorców

2021-03-30 15:56
Kościan: 31-latek nie chciał płacić za papierosy! Wielkie straty przedsiębiorców
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Kościan: 31-latek nie chciał płacić za papierosy! Wielkie straty przedsiębiorców

Paskudne kradzieże w w Kościanie (woj. wielkopolskie). Policja tropiła przestępcę od stycznia, ale udało się zatrzymać dopiero teraz. Przedsiębiorcy oszacowali straty, które są bardzo duże. 31-latek usłyszał zarzuty i grozi mu kilka lat więzienia. Więcej o zdarzeniach piszemy w poniższym artykule.

Funkcjonariusze z Komendy Policji Miejskiej w Kościanie zajmowali się sprawą od stycznia. Wtedy właśnie wpłynęło do nich pierwsze zgłoszenie dotyczące kradzieży kilku paczek papierosów. Straty oszacowano na ponad 700 złotych. Policjanci podjęli się sprawy. Do kwoty 500 złotych mamy związek z wykroczeniem, ale ten czyn zaliczany był już do przestępstwa.

- Kolejne zgłoszenie dotyczące kradzieży papierosów otrzymaliśmy kilka dni temu. W minioną środę obsługa sklepu wielkopowierzchniowego działającego na terenie Kościana zawiadomiła nas o kradzieży kilku pakietów papierosów. Również w tym wypadku wartość strat wyceniono na ponad 700 złotych. Sposób działania złodzieja wskazywał, że kradzieży mógł dokonać ten sam sprawca który działał na terenie miasta już w styczniu - informują policjanci z KPP Kościan.

Analiza dowodów doprowadziła funkcjonariuszy do 31-letniego mężczyzny. Kryminalni zatrzymali go w piątek (26 marca). Po nocy spędzonej w areszcie usłyszał trzy zarzuty, do których się przyznał. Łączna wartość poniesionych strat przedsiębiorców wynosiła 14 tysięcy złotych. Za popełnione czyny grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kradzież doskonała? W taki sposób para z Gliwic wyniosła z drogerii cenne kosmetyki. Nagranie szokuje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE