Kościan. Duża kradzież w markecie! Dwóch Gruzinów zatrzymano na gorącym uczynku

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Kościan. Duża kradzież w markecie! Dwóch Gruzinów zatrzymano na gorącym uczynku

Wszystko na oczach ochroniarza

Kościan. Duża kradzież w markecie! Dwóch Gruzinów zatrzymano na gorącym uczynku

2022-08-25 13:17

W jednym z marketów w Kościanie (woj. wielkopolskie) doszło do dużej kradzieży. Miejscowi policjanci zatrzymali dwóch obywateli Gruzji, którzy odpowiedzą za swój czyn. O szczegółach piszemy w poniższym artykule.

W czwartek (18 sierpnia) dyżurny kościańskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży akumulatorów w jednym z marketów w Kościanie. - Skierowany na miejsce patrol zastał na miejscu pracownika ochrony, który pilnował dwóch sprawców. Z jego relacji wynikało, że ujęci mężczyźni z półek sklepowych zabrali akumulatory od elektronarzędzi, a następnie nie płacąc próbowali opuścić teren sklepu - tłumaczą policjanci.

Poranna kradzież w sklepie koło Torunia. Rozpoznajesz sprawców?

Całą sytuację obserwował pracownik ochrony, który ujął mężczyzn i przekazał w ręce przybyłych na miejsce policjantów. - Przy mężczyznach ujawnionych zostało w sumie 14 akumulatorów o łącznej wartości 1275 złotych - dodają mundurowi.

Sprawcami kradzieży okazali się 32-letni oraz 39-letni mężczyźni pochodzący z Gruzji, od dłuższego czasu przebywający na terenie Polski. - Zostali zatrzymani i doprowadzeni do komendy, gdzie spędzili noc w policyjnym areszcie. Oboje usłyszeli już zarzuty. Zatrzymani przyznali się do zarzucanego im czynu, złożyli wyjaśnienia oraz wnioski o dobrowolne poddanie się karze - wyjaśniają funkcjonariusze.

Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Grozi im nawet do 5 lat więzienia.