Koszmar młodej matki. UTKNĘŁA w Anglii z chorymi bliźniakami! Potrzebne duże fundusze

2020-11-17 13:05 Ewa Ruszkiewicz
Zbiera pieniądze na powrót do Polski
Autor: ARCHIWUM PRYWATNE/ REPRODUKCJA PAWEŁ JASKÓŁKA / SUPER EXPRESS Zbiera pieniądze na powrót do Polski

Wyjechała z Polski po lepsze życie. I przez krótko faktycznie tak było… W Anglii dostała lepiej płatną pracę, poznała ukochanego i zaszła w ciążę. Niestety los brutalnie obszedł się z Polką - ukochany ją rzucił, a ona została z bliźniakami, które potrzebują drogiego leczenia. Teraz kobieta chce wrócić do Polski. Żeby mogła to zrobić potrzebuje pieniędzy na… tlen dla dzieci. Maluchy urodziły się jako wcześniaki i do dziś potrzebują całodobowej tlenoterapii.

Jest młoda i piękna - i gdyby nie problemy zdrowotne dzieci - nigdy nie prosiłaby o pomoc. - Ale teraz muszę - mówi Monika Andrzejewska.

Ta historia zaczyna się w momencie, gdy absolwentka AWF z Poznania, żeby się utrzymać, musi pracować w sklepie odzieżowym. - Pomyślałam więc, że skoro jako menadżer sportu nie mogę znaleźć lepszej pracy w Polsce, to wyjadę do Anglii i tutaj będę pracować za lepsze pieniądze - mówi szczerze.

Pojechała i na początku wszystko wyglądało jak w bajce. Dostała lepszą pracę i… zakochała się. - Nie sądziłam, że to wszystko skończy się tak źle - mówi. Problemy pojawiły się, gdy Monika z ukochanym zaszła w nieplanowaną ciążę bliźniaczą. - Mój chłopak nie chciał zostać ojcem i namawiał mnie, żebym usunęła ciążę. Gdy się nie zgodziłam, on odszedł - mówi kobieta. Najgorsze miało jednak dopiero nadejść. Pani Monika urodziła swoje dzieci o wiele za szybko. Jej córeczka Melody miała niecałe 500 gram, a synek Jasper ponad 600. Niestety dzieciom nie wykształciły się dobrze płuca. 9 długich miesięcy walczyły o życie w szpitalu. - Teraz potrzebują stałego podpięcia pod tlen medyczny - mówi ich mama. Nawet na spacer muszą ruszać z koncentratorami tlenu.

To właśnie na ten tlen Monika zbiera teraz pieniądze w internecie. Żeby wrócić do kraju musi mieć fundusze na jego zakup. - NFZ nie zrefunduje mi go - mówi. A to właśnie tutaj w Polsce Monika ma rodzinę i przyjaciół, którzy pomogą jej w leczeniu i rehabilitacji bliźniaków. - W Anglii jestem sama, to dla mnie koszmar - mówi.

Pomóc Monice można przez zbiórkę na pomagam.pl

Małgorzata Tusk z plecakiem za prawie 8 tys. zł
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE