Ksiądz i poseł

i

Autor: Daniel Wachowiak (X) / Adrian Grycuk - Praca własna (Wikipedia) ksiądz Daniel Wachowiak (po lewej) Jan Mosiński (po prawej)

Polityka

Ksiądz Wachowiak zmienił treść psalmu ze względu na politykę. Zareagował poseł PiS!

2023-09-18 11:10

Ksiądz Daniel Wachowiak jest proboszczem parafii św. Brata Alberta w Koziegłowach pod Poznaniem. Jest także aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych, który komentuje zarówno kwestie dotyczące wiary, jak i politykę. Ostatnio zasłynął nietypowym dla niektórych poleceniem, by zmienić ze względu na politykę treść jednego z psalmów. W sprawie zareagował poseł PiS!

Kontrowersyjny ksiądz z Wielkopolski

Ksiądz Daniel Wachowiak, proboszcz parafii św. Brata Alberta w Koziegłowach pod Poznaniem dał się poznać nie tylko swoim parafianom, ale także użytkownikom serwisu X (dawniej Twitter). Krytykował poznaniaków po wyborach samorządowych, gdy Jacek Jaśkowiak otrzymał reelekcję, komentował sprawę dopuszczenia mąki ze świerszczy, oraz wiele innych spraw związanych z wiarą, ale i polityką

"Pan Bóg miłuje Prawo i Sprawiedliwość"?

Na swoim profilu na X ksiądz Daniel Wachowiak w czwartkowy wieczór, 14 września wrzucił następującego tweeta: - na moją proboszczowską odpowiedzialność, poprosiłem czytających i śpiewających, by ze względu na potężne emocje w naszym Narodzie, gdy na Liturgii pojawia się Psalm "prawo i sprawiedliwość" wykonywali go jako "sprawiedliwość i prawo" - czytamy w tweecie księdza Wachowiaka.

Wybory 2023. Poseł PiS z Wielkopolski krytykuje księdza!

Zdania internautów co do tej praktyki księdza są podzielone. Zdecydowanie oberwało się duchownemu jednak od jednego z posłów PiS. - Proszę nie angażować swoich poglądów politycznych do liturgii Mszy św - odpowiedział proboszczowi kandydat na posła z okręgu kalisko-leszczyńskiego z list PiS Jan Mosiński, także poseł tej kadencji.

Wieczorny Express - Ksiądz Kazimierz Sowa
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany