Rejs po Warcie w towarzystwie przyjaciół? Teraz to możliwe

i

Autor: Poznań wypożyczalnia łódek Facebook/ mat. promocyjne Rejs po Warcie w towarzystwie przyjaciół? Teraz to możliwe

Lato w mieście nie musi być nudne - co oferuje nam Poznań? [PORADNIK, WIDEO]

2015-06-05 14:36

Robi się coraz cieplej a ty marzysz o wypoczynku gdzieś z dala od miejskiego zgiełku. Niestety, nie masz czasu bądź funduszy na dalekie podróże... Nic straconego! W Poznaniu też możesz miło spędzić upalne, letnie dni a nawet zapomnieć, że znajdujesz się w mieście... Oto nasze propozycje!

Idealne wakacje zazwyczaj nie kojarzą nam się z miejscem naszego zamieszkania. Wolimy gdzieś wyjechać i zwiedzić nowe, ciekawe miejsca. Lecz może warto przyjrzeć się ofercie Poznania na tegoroczny sezon letni? Nie zawsze mamy czas wyskoczyć za miasto, nie zawsze też jest taka potrzeba - przekonajcie się sami. 

Słońce, plaża, zimne napoje... Wszystko blisko centrum!

Jak już pisaliśmy, w Poznaniu w tym sezonie letnim czynne będą aż trzy plaże miejskie: pierwsza przy Park Szelągowskim, druga na Chwaliszewie przy Starej Gazowni i trzecia na Ratajach  w okolicy Mostu Królowej Jadwigi. To idealna alternatywa dla miłośników plażowania, którzy letnie wakacje spędzą w Poznaniu. Oprócz kontaktu z naturą oraz możliwości wylegiwania się na piasku, mamy również wiele innych możliwości. Jedną z nich jest wypożyczenie łódki i samodzielny rejs po Warcie. Fani aktywnego spędzania czasu mogą załapać się także na zajęcia fitness oraz zawody w siatkówce plażowej.  

Czytaj więcej na ten temat - Plaże Miejskie w Poznaniu otwarte! 

Lato w mieście by Stary Browar

Od 1 czerwca do 15 września nasz wolny czas możemy spędzać... w Starym Browarze. Akcja "Lato w mieście by Stary Browar" to moc atrakcji dla dzieci jak i dorosłych. W każdy poniedziałek zajęcia plastyczne dla seniorów oraz dzieci. Od 24 czerwca rusza Kino Letnie na Dziedzińcu. Nie zabraknie także zajęć dla wszystkich chcących być fit - będzie zumba, fitness oraz joga! 

Kto zaczyna dzisiaj długi weekend?! Ręka w górę! #starybrowar #poznan #lezaki #summer #riverpark #lazy #czill #werandatakeaway ☀️Posted by Stary Browar on 3 czerwca 2015


Atrakcje dla dzieci​

Wakacje to przede wszystkim czas najmłodszych - podczas gdy większość z nas pracuje, nasze dzieci mają mnóstwo wolnego czasu do zagospodarowania. Miasto wychodzi na przeciw ich oczekiwaniom. Oferta warsztatów oraz półkolonii jest bogata, my przedstawiamy najciekawsze, według nas, propozycje. 

Artystyczne lato - kreatywne półkolonie dla dzieci oraz młodzieży. Ich celem jest pobudzenie kreatywności najmłodszychoraz pokazanie szeregu możliwości na aktywne i przyjemne spędzenie czasu. Jak zapewniają organizatorzy, to doskonała alternatywa dla nudy, samotności i "nicnierobienia". Uczestnicy będą mogli rozwijać swe zainteresowania oraz rozbudzać pasje poprzez udział w warsztatach wokalnych, tanecznych oraz plastycznych. W programie wycieczki i wspólne muzykowanie. Udział w półkoloniach jest bezpłatny, finansowany przez Miasto Poznań.

Jezioro Maltańskie - miejsce, gdzie trudno zdecydować, co robić najpierw. Na zakolu jeziora mamy Park linowy Explorer. Na park składają się trzy trasy linowe i jedna siatkowa. Brzmi zbyt groźnie dla dzieci? Nic bardziej mylnego. Dzieci w wieku szkolnym, o ile dosięgają na wyciągnięcie ramion wysokości 160 cm, mogą skorzystać z przejść przez zawieszoną na ok 4 - 6 metrów nad ziemią trasę niską.  Maluchy mają do dyspozycji trasę dziecięcą, która rozpościera się na wysokości około 1 metra i która jest całkowicie osiatkowana. 

Jak powstało jezioro? Skąd się wzięła nazwa Malta? Jak wyglądała kiedy powstawała? Zapraszamy do zapoznania się z bardzo ciekawą historią obiektu.http://malta.poznan.pl/o-malcie/historia-malty/Posted by Malta Poznań on 19 maja 2015


Jeżeli mamy nieco funduszy na te wakacje, możemy wybrać jedną z ofert półkolonii płatnych. Wybór jest naprawdę duży.

Gdy pogoda nie dopisuje...

Lato nie zawsze równa się wspaniała pogoda. Dlatego warto skorzystać ze standardowych rozrywek, jakie oferuje miasto jak kina czy baseny kryte. Nie zapominajmy o Termach Maltańskich, gdzie możemy spędzić z rodziną cały dzień. Jeżeli chcemy połączyć rozrywkę z edukacją, zabierzmy swoją rodzinę do któregoś z poznańskich muzeów.

Idealną propozycją jest niedawno otwarta Brama Poznania, poświęcona dziedzictwu Ostrowa Tumskiego. Muzeum organizuje tematyczne oprowadzanie po ekspozycji dla rodzin z dziećmi. Warto śledzić stronę muzeum, ponieważ co jakiś czas pojawiają się także propozycje warsztatów. 

Chcesz poznać tajemnice katedralnych zabytków, dowiedzieć się jak powstały? Wycieczka „Dzieło pod lupą” jest właśnie dla...Posted by Brama Poznania on 4 czerwca 2015


To tylko niektóre z propozycji naszego miasta na spędzenie wolnego czasu w tym sezonie letnim. Śledźcie nasz portal na bieżąco, będziemy informować o najciekawszych wydarzeniach. Sezon  dopiero się zaczyna!

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki