Lech Poznań - Ruch Chorzów 3:0

Autor: fot. Marta Glanc, ESKA INFO Poznań Lech Poznań - Ruch Chorzów 3:0

Lech Poznań - Ruch Chorzów: Pierwsze zwycięstwo po paśmie porażek

2016-05-16 11:16

Kolejorz pokonał wczoraj na INEA Stadionie Ruch Chorzów - mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla podopiecznych Jana Urbana. To pierwsze zwycięstwo lechitów od ponad pięciu tygodni. Kibice podczas spotkania wyrazili swoje niezadowolenie ze słabej kondycji zespołu. "W naszym klubie czas na zmiany, cały zarząd do wymiany" - skandowali.

Podopiecznym Jana Urbana udało się zakończyć fatalny sezon mocnym zwycięstwem - trzy bramki zapewniły im pierwszy od pięciu tygodni triumf w ligowych rozgrywkach. Już od początku lechici dominowali na boisku, atakując bramkę przeciwników. Pierwszego gola udało się zdobyć w 26. minucie Kamilowi Jóźwiakowi - był to jego pierwszy celny strzał w Ekstraklasie. Później było nieco gorzej - po przerwie Ruch Chorzów atakował ze zdwojoną siłą a podopieczni Jana Urbana tracili szansę na zdobycie kolejnych punktów.

Wszystko zmieniło się po tym, jak na bramce stanął kończący karierę Krzysztof Kotorowski. Piętnaście minut przed końcem meczu w lechitów wstąpiły nowe siły, potęgowane przez doping kibiców i udało się zdobyć dwie kolejne bramki. W 81. minucie piłkę do siatki przeciwników posłał Karol Linetty. Zwycięstwo przypieczętował gol Macieja Gajosa w 85. minucie.

- Chcieliśmy zakończyć ten nieudany sezon zwycięstwem i bramkami. To nam się udało. Ciesze się przede wszystkim z tego, że młodzież wykorzystała swoją szansę i zachowała się bardzo dobrze. Oczywiście nie był to mecz o dużym stresie, ale zaprezentowali się naprawdę z jak najlepszej strony. Młodzież to przyszłość Kolejorza, ale oni stawiają dopiero swoje pierwsze kroki w seniorskiej piłce - mówił po meczu Jan Urban cytuje oficjalna strona Lecha.

Lech Poznań - czas na zmiany?

Bardzo słaby sezon Lecha Poznań odbił się na frekwencji kibiców - na INEA Stadionie pojawiła się ich zaledwie garstka. Początkowo z trybun dało się słyszeć buczenie i hasła, krytykujące ostatnie "dokonania" Lecha.

W naszym klubie czas na zmiany, cały zarząd do wymiany - skandowano. Później kibice odwrócili się plecami od boiska. Jednak początkowy wyraz zawodu przerodził się w ostry doping po pierwszej zdobytej przez drużynę bramce. W drugiej połowie odpalono race. W tej atmosferze lechitom udało się zdobyć dwa zwycięskie gole.