Lex TVN. Radna PiS z Leszna przeciw! Media powinny być wolne, niezależne od polityków

i

Autor: Edward Baldys/leszno.pl Radna miejska PiS z Leszna przeciw lex TVN. Stefania Ratajczak (na zdjęciu) pojawiła się na wtorkowym proteście "Wolne media, wolni ludzie" na tamtejszym rynku.

Lex TVN. Radna PiS z Leszna przeciw! "Media powinny być wolne, niezależne od polityków"

2021-08-12 10:37

Radna miejska PiS z Leszna przeciw lex TVN. Stefania Ratajczak pojawiła się na wtorkowym proteście "Wolne media, wolni ludzie" na tamtejszym rynku. Kobieta powiedziała, że zrobiła to to nie tylko dla siebie, ale też dla swoich wyborców, a do publicznego zamanifestowania sprzeciwu wobec lex TVN zachęcał ją też mąż. "Media powinny być wolne, niezależne od polityków", dodała.

Lex TVN. Radna PiS z Leszna przeciw! "Media powinny być wolne, niezależne od polityków"

Jak informuje TVN24 Poznań, radna miejska PiS z Leszna jest przeciw lex TVN. Stefania Ratajczak wzięła udział we wtorkowym proteście pod hasłem "Wolne media, wolni ludzi", który odbył się na tamtejszym rynku. Kobieta powiedziała, że przyszła zamanifestować swoje zdanie na ten temat w imieniu swoim, ale też swoich wyborców, którzy na nią głosowali. Razem z nią poparcie dla wolnych mediów manifestowało ok. 100 osób - podobne demonstracje sprzeciwiające się lex TVN odbyły się także w ponad 100 innych miastach w całej Polsce. Radną PiS z Leszna do udziału w proteście zachęcał także jej mąż. "(...) jedź, bo ty lubisz w takich spotkaniach uczestniczyć i wyraź publicznie swoją ocenę na temat mediów" - powiedział mężczyzna.

- Przyszłam jako mieszkaniec Leszna, przyszłam też jako radna w imieniu swoim własnym. Zawsze uważałam, że media powinny być wolne, niezależne od polityków. Gdy media będą zależne od polityków, to już nie będą media. To będzie propaganda danej partii. Dlatego tu przyszłam - mówi TVN24 Poznań radna PiS z Leszna.

Lex TVN. Co to jest?

Lex TVN to potoczna nazwa nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, która zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału zagranicznego. W środę wieczorem Sejm przyjął ją większością 228 głosów. Zgodnie z lex TVN koncesja ma być przyznawana podmiotom z siedzibą na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego, które nie mogą być jednak zależne od osób spoza granic EOG.

Czytaj też: Poznań. 16-latka uniknęła horroru, ale 33-latka już nie. Patryk K. oskarżony o gwałt!

Czytaj też: Poznań. Uwodzi młode kobiety, a później robi to! Jedna uprawiała z nim seks, teraz się boi

Dantejskie sceny pod Sejmem. Wściekły tłum zaatakował posła Sośnierza
Nasi Partnerzy polecają