Łódzki detektyw Krzysztof Rutkowski zdemaskował piękne złodziejki z Poznania [ZDJĘCIA]

Łódzki detektyw Krzysztof Rutkowski zdemaskował piękne złodziejki z Poznania
Autor: Patriot24.net / reprodukcja Dariusz Kucharski / Super Express

Dwie pracownice jednego ze znanych salonów jubilerskich w Poznaniu regularnie wynosiły z niego sprzedawaną tam biżuterię, a potem oferowały ją w internecie po mocno zaniżonych cenach. Ten proceder trwałby najprawdopodobniej nadal, gdyby do akcji nie wkroczył słynny łódzki detektyw Krzysztof Rutkowski (61 l.), dzięki któremu piękne złodziejki zostały zatrzymane, a kosztowności o wartości kilkuset tysięcy złotych odzyskane.

Cała sprawa zaczęła się dość nietypowo – właścicielka ogólnopolskiej sieci sklepów jubilerskich zauważyła wystawianą na portalach internetowych biżuterię własnej marki z niewielkimi kosztami zakupów. Początkowo była przekonana, że ktoś podrabia jej wyroby. O pomoc zgłosiła się do Krzysztofa Rutkowskiego. Ten prężnie zabrał się do pracy i dość szybko odkrył, że za dokonywanymi w sieci transakcjami stoją dwie pracownice jednego ze sklepów w Poznaniu o takich samych inicjałach – Zuzanna K.. Obie mają po 21 lat.

– Właścicielka renomowanej firmy jubilerskiej absolutnie nie podejrzewała o nic zatrudnione kobiety, bo miała do nich pełne zaufanie – opowiada Rutkowski. - Okazało się jednak, że dwie pracownice jej salonu wykradały biżuterię i wystawiały ją na sprzedaż.

Detektyw o całym procederze powiadomił poznańską policję. Dzięki temu udało się odzyskać ozdoby o wartości około 400 tysięcy złotych. Szacuje się jednak, że obrotne złodziejki mogły wynieść ze sklepu kosztowności za nawet pół miliona złotych. - Chciałbym podziękować policjantom za pomoc przy tej akcji, za ich profesjonalizm i zaangażowanie – dodaje Rutkowski.

Dramatyczna akcja Detektywa Rutkowskiego. Udaremnił handel podrobionymi maseczkami
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE