Maszyna URWAŁA rękę 75-latce! Makabra podczas prac polowych w Połajewie

2020-07-31 9:17 Maciej Brzeziński
Maszyna URWAŁA rękę 75-latce! Makabra podczas prac polowych w Połajewie
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Maszyna URWAŁA rękę 75-latce! Makabra podczas prac polowych w Połajewie

Dramat 75-letniej kobiety z gminy Połajewo. Podczas prac polowych maszyna rolnicza wciągnęła i urwała jej rękę! Na miejscu lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak doszło do tej makabry?

Dramatyczne zdarzenia miały miejsce we wtorek (28 lipca) około godz. 19:00 na terenie jednego z gospodarstw rolnych w gminie Połajewo.

- 75-latka pracowała przy podajniku ślimakowym do zboża. Jak ustalili mundurowi będący na miejscu, podczas pracy ruchomy element maszyny wciągnął rękę pokrzywdzonej co spowodowało jej urwanie. Ranna kobieta natychmiast została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Dokładne okoliczności tego wypadku wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie pod nadzorem prokuratora - przekazała Karolina Górzna-Kustra z KPP Czarnków.

Mundurowi apelują o zachowanie ostrożności podczas prac polowych. Podkreślają, że najczęstszą przyczyną wypadków w rolnictwie jest jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, nieuwaga, pośpiech i zmęczenie.

- Wykonując prace w gospodarstwie, pamiętajmy by nie podchodzić do nich w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia - czytamy w komunikacie policji.

Urzędnicy sprawdzą majątki rolników. Powszechny Spis Rolny 2020

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.