Maszyna wciągnęła lewą rękę rolnika! Krew lała się na polu w gminie Lipka

2020-08-14 11:40 Maciej Brzeziński
Maszyna wciągnęła lewą rękę rolnika! Dramat na polu w gminie Lipka
Autor: KPP Złotów Maszyna wciągnęła lewą rękę rolnika! Dramat na polu w gminie Lipka

Wypadki podczas prac polowych zdarzają się bardzo często. Niestety, do przykrego zdarzenia doszło w gminie Lipka. 58-latek stracił częściowo palce, po tym jak maszyna wciągnęła jego lewą rękę!

Do przykrego zdarzenia doszło we wtorek (11 lipca). Praca na polu niesie za sobą spore ryzyko i tak też było niestety tym razem. 58-letni rolnik z gminy Lipka w powiecie złotowskim został poważnie okaleczony.

- Podczas prac na gospodarstwie próbował wygarnąć resztę zboża ze żmijki. Nie wyłączył jednak maszyny, która wciągnęła lewą rękę mężczyzny w wyniku czego doszło do zmiażdżenia dłoni i częściowej amputacji kilku palców - relacjonują policjanci.

Wszystko dostrzegła sąsiadka poszkodowanego, która wezwała pomoc. Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe oraz policja.

Po każdym takim przykrym zdarzeniu, mundurowi apelują o rozwagę podczas prac polowych. Tak jest i tym razem.

- Bezpieczne żniwa zależą tylko od gospodarzy. Ich zapobiegliwość, wyobraźnia i ostrożność może uratować zdrowie lub życie. Jednocześnie apelujemy do kierowców, aby w okresie żniw zachowali na drogach szczególną ostrożność, gdyż pojawia się wiele maszyn rolniczych i kombajnów zbożowych - mówią policjanci.

Urzędnicy sprawdzą majątki rolników. Powszechny Spis Rolny 2020

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.