Mieszkańcy Poznania PODZIELENI w sprawie Jana Pawła II. Czy papież straci tytuł?

2020-11-18 10:52 bm
Jan Paweł II
Autor: https://www.gov.pl/web/ue/europa-w-dzialanosci-sw-JPII

Jan Paweł II jest Honorowym Obywatelem Miasta Poznania od wielu lat. Ten tytuł może jednak stracić. Wszystko za sprawą listu, który złożyli członkowie Partii Razem. Mieszkańcy Poznania są podzieleni w tej sprawie!

Od 1997 roku Jan Paweł II jest Honorowym Obywatelem Miasta Poznania. W poniedziałek (16 listopada) poznańscy przedstawiciele Partii Razem wystosowali list, aby ten tytuł został mu odebrany. Swój wniosek argumentują publikacją watykańskiego raportu, który dotyczy kardynała Theodore’a McCarricka oskarżanego o pedofilię. Treść listu polityków Razem zamieściliśmy TUTAJ.

Zapytaliśmy naszych czytelników czy Jan Paweł II powinien stracić tytuł Honorowego Obywatela Miasta Poznania. Okazuje się, że zdania są mocno podzielone. 52 procent osób uważa, że tak.

Mieszkańcy Poznania PODZIELENI w sprawie Jana Pawła II. Czy papież straci tytuł?
Autor: Super Express Mieszkańcy Poznania PODZIELENI w sprawie Jana Pawła II. Czy papież straci tytuł?

Poznaniacy również mocno komentują całą sprawę. Zdania są podzielone.

- Prosto oskarżyć kogoś jak ta osoba już nie może się bronić.... Zmarłych zostawia się w spokoju a żywych rozliczać z win - napisała jedna z naszych czytelniczek.

Wiele osób podkreśla, że to tylko pomówienia i nie ma mocnych dowodów, że Jan Paweł II wiedział o zachowaniu amerykańskiego biskupa.

- Zamiast odbierać te tytuły zmarłym trzeba szukać sposobów jak udaremniać krzywdzenie innych, tym złym ludzim którzy żyją - dodaje inna czytelniczka.

Swoje zdanie w tej sprawie możecie wyrazić na naszym facebooku. Mocno zachęcamy do komentowania poniższego posta.

Jan Paweł II Honorowym Obywatelem Miasta Poznania został dokładnie 18 listopada 1997 roku. W stolicy Wielkopolski jedna z ulic oraz park nazwane są jego imieniem. Do sprawy odebrania mu tytułu z pewnością jeszcze będziemy wracać na naszych łamach.

Kraków: protest przeciwko kard. Dziwiszowi