Mieszkaniec Piły stracił wielką kasę! Chciał zainwestować, a skończyło się klapą

2021-05-27 12:55
Mieszkaniec Piły stracił wielką kasę! Chciał zainwestować, a skończyło się klapą
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Mieszkaniec Piły stracił wielką kasę! Chciał zainwestować, a skończyło się klapą

Mieszkaniec Piły chciał zainwestować pieniędze. W pewnym momencie znalazł platformę internetową, które oferowała zarabianie na kryptowalutach. To nie mogło dobrze się skończyć. O całej akcji piszemy w poniższym artykule. Warto przeczytać to ku przestrodze!

W ostatnim czasie mężczyzna chciał w szybki sposób zainwestować swoje pieniądze. Szukając w internecie informacji na ten temat trafił na platformę internetową, która zajmuje się „zarabianiem na kryptowalutach”.

- Mężczyzna utworzył tam konto oraz pozostawił kontakt do siebie. Po niedługim czasie zadzwonił do niego przedstawiciel biura obsługi, który wyjaśnił w jaki sposób mężczyzna może zainwestować pieniądze i przede wszystkim w jak krótkim czasie może na takiej transakcji zarobić - opowiada sierż. Wojciech Zeszot z pilskiej policji.

Pilanin nie widział w tym nic niepokojącego więc podał konsultantowi swoje dane osobowe oraz dane karty kredytowej. Konsultant oznajmił, że następnego dnia skontaktuje się z nim jego osobisty manager i pokieruje go przez cały proces transakcji, na której zarobi swoje pierwsze pieniądze.

- Podczas tej rozmowy, osobisty opiekun polecił zainstalowanie w telefonie aplikacji ANYDESK. Aby odsunąć jakiekolwiek podejrzenia manager prosił o zalogowanie do platformy internetowej, gdzie mężczyzna miał zarobić pieniądze. Po chwili poprosił, aby zalogował się też na swoje konto bankowe - tłumaczy sierż. Zeszot.

W trakcie rozmowy mężczyzna dobrowolnie przelał 10 tysięcy złotych na wskazane przez managera konto. Rozmówca oznajmił, że po 12 godzinach zostaną podwojone oraz zwrócone na macierzyste konto.

- Następnego dnia, gdy mężczyzna zalogował się na swoje konto bankowe zauważył, że wszystkie jego pieniądze zniknęły, a ponadto zostało zaciągniętych kilka kredytów na kwotę blisko 150 tysięcy złotych - wyjaśnia sierż. Zeszot.

Funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności i rozwagę, a przede wszystkim o nie instalowanie nieznanych aplikacji, które mogą skutecznie zagrozić bezpieczeństwu danych osobowych oraz pieniędzy zgromadzonych na kontach i lokatach bankowych.

Wyłudzał pieniądze na fikcyjną zbiórkę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE