Zawodnicy będą musieli zjeść jak najszybciej 10 pączków.

i

Autor: Pixabay/ Public Domain Zawodnicy będą musieli zjeść jak najszybciej 10 pączków.

Mistrzostwa Poznania w Jedzeniu Pączków na Czas - trwają zapisy

2017-02-12 10:29

4 minuty i 12 sekund - tyle czasu zajęło do tej pory rekordziście zjedzenie 10 pączków bez popijania wodą . O tym, czy uda się pobić ten wynik w tym roku, przekonamy się 20 lutego.

W Poznaniu to już tradycja – każdego roku Tłusty Czwartek poprzedzają Mistrzostwa Poznania w Jedzeniu Pączków na Czas, które organizuje poznański Cech Cukierników i Piekarzy. W tym roku zawody odbędą się już po raz 13.

Każdego roku bierze w nich udział około 100 łasuchów, którzy muszą się zmierzyć z całym talerzem pysznych pączków. Wygrywa ten, który zdoła jako pierwszy zjeść 10 pączków bez popijania wodą.

Dotychczasowy rekord wynosi 4 minuty i 12 sekund. Ustanowił go w 2011 r. Piotr Frąckowiak i zdaniem cukierników to wynik nie do pobicia. Zazwyczaj zjedzenie 10 pączków zajmuje zawodnikom około 6 minut.

W tym roku mistrzostwa odbędą się w poniedziałek, 20 lutego o godz. 11 w Sali Reprezentacyjnej Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej przy al. Niepodległości 2. Od 6 lutego są przyjmowanie zgłoszenia od osób zainteresowanych startem w zawodach. Zgłoszenia należy wysyłać na adres biuro@cechcukiernikowipiekarzy.pl lub zarejestrować się osobiście w siedzibie cechu przy al. Niepodległości 2 w godz. od 9 do 14.

Zobaczcie jak wyglądały ubiegłoroczne mistrzostwa: Mistrzostwa Poznania w jedzeniu pączków [AUDIO, WIDEO]. Zwycięzca zgarnął... karnet na fitness

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE