Mocne zderzenie z latarnią! Łabędzia gapę uratowali strażnicy miejscy

2020-01-17 14:44 MROK, BM

Ten łabędź to prawdziwa gapa! Lecąc przez Poznań, zahaczył o latarnię i runął na ziemię. Na szczęście mógł liczyć na pomoc strażników miejskich z Eko Patrolu. Ptak trafił do azylu, gdzie została udzielona mu pomoc medyczna.

Jeśli o czymś myślał ten ptak, to na pewno nie o tym, by lecieć ostrożnie. Nad Mostem Przemysła I z całej siły uderzył w… latarnię. Na szczęście widział to rozsądny przechodzień, który nie zbagatelizował podniebnego pirata i zawiadomił Eko Patrol poznańskiej Straży Miejskiej. - Łabędź został odłowiony i przewieziony pod opieką strażników do Ptasiego Azylu - informują strażnicy.

Na Eko Patrol mogą z resztą liczyć wszystkie zwierzęta w stolicy Wielkopolski. Tego samego dnia strażacy dostali kolejne zgłoszenia o pojawieniu się dzików w okolicy placu zabaw na Umultowie, złapali też kota, który został przewieziony do schroniska dla zwierząt i razem z wolontariuszami Fundacji Akcja dla zwierząt pomogli rannej sarnie, która zabłądziła na terenie Fortu I.

Strażacy rokrocznie pomagają wielu zwierzętom. Tylko w ubiegłym roku do schroniska dla zwierząt przy ul. Bukowskiej przewieźli 361 psów i 136 kotów. - Zwierzęta te, najczęściej błąkały się po ulicach bez opieki, nierzadko potrzebując opieki weterynarza - informują strażnicy, którzy pomagają nie tylko łabędziom, ale  także innym ptakom. W 2019 roku przekazali 654 chore lub ranne ptaki i pisklęta pod opiekę pracownikom Ptasiego Azylu. Coraz częściej interwencje strażników dotyczą także jeży oraz nietoperzy, a także zwierząt egzotycznych takich jak papugi, pająki, czy węże.