Nastolatkowie BAWILI się BRONIĄ i nagle padł STRZAŁ! Dramat pod Gnieznem

2020-05-28 18:49 BM
Nastolatkowie BAWILI się BRONIĄ i nagle padł STRZAŁ! Dramat pod Gnieznem
Autor: KPP Gniezno Nastolatkowie BAWILI się BRONIĄ i nagle padł STRZAŁ! Dramat pod Gnieznem

Broń to nie zabawka. Niestety, nie wiedziało o tym dwóch 18-latków z gminy Niechanowo w powiecie gnieźnieńskim. Jeden z chłopaków, którzy bawili się bronią pneumatyczną trafił do szpitala. Może jednak mówić o ogromnym szczęściu. Co wydarzyło się w pustostanie w okolicach Gniezna?

Do dramatycznych zdarzeń doszło w środę (27 maja) w godzinach popołudniowych na terenie gminy Niechanowo. Dwóch 18-latków bawiło się bronią i jeden z nich został postrzelony!

- Chłopak z niewielką raną w okolicy klatki piersiowej został przewieziony do szpitala w Gnieźnie, gdzie usunięto mu śrut. Stamtąd po opatrzeniu został zwolniony do domu. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - relacjonują policjanci z Gniezna.

Jak to się stało, że 18-latkowie byli w posiadaniu broni? Funkcjonariusze ustalili, że jeden z mężczyzn miał niedawno 18. urodziny i otrzymał od swoich kolegów wiatrówkę, na którą nie jest potrzebne zezwolenie.

- Podczas zabawy na terenie pustostanu młodzi mężczyźni strzelali do tarczy i właśnie wtedy doszło do przypadkowego postrzelenia - dodają mundurowi.

Broń, z której padł strzał została zabezpieczona. Obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie okoliczności nieszczęśliwego wypadku. Przy okazji funkcjonariusze ostrzegają przed nieodpowiedzialną zabawą z karabinkami pneumatycznymi.

- Powinniśmy wiedzieć, że śrut wystrzelony z wiatrówki, może spowodować u człowieka poważne obrażenia włącznie ze skutkiem śmiertelnym - mówią mundurowi.

Motocyklista z bronią maszynową w plecaku uciekał policjantom

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.