Drawsko: 50-latek ZABIŁ po pijaku matkę. Żona i córka UCIEKŁY przed śmiercią! [NOWE FAKTY]

2020-05-27 9:28 BM
nóż
Autor: pixabay.com Drawsko: 50-latek zabił po pijaku matkę. Śmierci uniknęły jego żona i córka!

W miejscowości Drawsko w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim doszło do dramatycznych scen. 50-latek zamordował po pijaku 85-letnią matkę. Mężczyzna zaatakował także żonę i córkę, ale uciekły one z domu. 50-latek usłyszał zarzuty, ale twierdzi, że nie pamięta tego zdarzenia.

50-letni mieszkaniec Drawska został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Takie informacje przekazała Prokuratura Rejonowa w Trzciance.

Ma to związek z makabrycznymi zdarzeniami, do których doszło w piątek (22 maja). Policjanci z Czarnkowa otrzymali około godz. 22:00 zgłoszenie o awanturze domowej w jednym z domów w Drawsku w gminie Krzyż Wielkopolski.

- W mieszkaniu tym policjanci znaleźli 85-letnią kobietę. Niestety przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia stwierdziła jej zgon - relacjonowała Karolina Górzna-Kustra, oficer prasowa KPP w Czarnkowie.

Policjanci aresztowali 50-letniego mężczyznę. W trakcie zatrzymania miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie.

- Nie przyznał się do winy. Powiedział, że nie pamięta tego zdarzenia - przekazała w rozmowie z PAP prokurator Magdalena Roman z Prokuratury Rejonowej w Trzciance.

Prokuratura opisuje prawdopodobny przebieg zdarzenia. 50-latek mieszkał z matką, żoną i córką. W piątek spożywał alkohol, a potem położył się spać.

- W pewnym momencie 50-latek wybiegł z sypialni, zaczął krzyczeć do żony w sposób wulgarny i zadawać jej ciosy. Kobieta uciekła do pokoju córki. Mężczyzna zachowywał się w sposób agresywny nie tylko w stosunku do żony, ale też do córki. Obie prosiły go, żeby się uspokoił. To usłyszała jego matka. Weszła do pokoju wnuczki i również padła ofiarą ataku mężczyzny - opisuje prok. Magdalena Roman.

Żona i córka mężczyzny uciekły z domu. Niestety, zginęła 85-letnia matka napastnika. Podczas sekcji zwłok stwierdzono u niej aż dziewięć ran kłutych w obrębie klatki piersiowej i twarzy, zadanych dwoma kuchennymi nożami

Podejrzany spędzi najbliższe trzy miesiące w więzieniu i najprawdopodobniej zostanie poddany obserwacji psychiatrycznej. Grozi mu kara od 8 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

Morderstwo w Szubinie. 27-latek nożyczkami zabił kolegę
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE