Nie żyje 9-latka, która topiła się w basenie! Przez tydzień walczyła o życie

i

Autor: Shutterstock

Nie żyje 9-latka, która topiła się w basenie! Przez tydzień walczyła o życie

2022-07-11 10:35

9-latka, która topiła się w przydomowym basenie w Osińcu (pow. gnieźnieński) nie żyje. Dziewczynka przez tydzień walczyła o życie w jednym z poznańskich szpitali. Niestety właśnie napłynęły tragiczne wieści.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (4 lipca) około godz. 15:30 w Osińcu w powiecie gnieźnieńskim w Wielkopolsce. - Dziewięciolatka znajdowała się pod opieką osoby dorosłej. Wykorzystała jej chwilową nieuwagę i weszła do zakrytego plandeką basenu - informowali policjanci z KPP Gniezno. Opiekunka 9-latki zauważyła po chwili, że dziewczynka znajduje się pod wodą, wyjęła ją i wybiegła na drogę wzywać pomocy. - W tym czasie w pobliżu przejeżdżała policjantka po służbie, która od razu ruszyła na ratunek i udzieliła dziecku pierwszej pomocy a następnie wezwała zespół ratownictwa medycznego - dodali mundurowi.

9-latka w krytycznym stanie została przewieziona do szpitala w Gnieźnie, a następnie szpitala w Poznaniu. Niestety w poniedziałek (11 lipca) napłynęły smutne wieści. Rzeczniczka Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu Urszula Łaszyńska przekazała PAP, że dziewczynka nie żyje.

Funkcjonariusze ustalają okoliczności i przyczyny tych dramatycznych zdarzeń. Przypominają także o pilnowaniu dzieci. - W upały kto tylko może, rozkłada na podwórku basen. Apelujemy - pilnujcie dzieci, które są w pobliżu zbiorników wodnych, nawet jeśli te są bardzo płytkie - komentują policjanci z KPP Gniezno.

Dramat w Pułtusku Magda utopiła siebie i córeczkę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE