Niebezpieczna substancja w przedszkolu w Pile? Ewakuowano ponad 200 osób!

2021-03-04 8:42 bm
Straż Pożarna
Autor: Katarzyna Ziółkowska-Dąbek Straż Pożarna

Chwile grozy na terenie jednego z przedszkoli w Pile. Służby ratunkowe musiały ewakuować ponad 200 osób, po tym jak do placówki wpłynęła informacja o podłożeniu niebezpiecznych substancji. Co tam naprawdę się wydarzyło?

Do zdarzenia doszło w środowy poranek na terenie Przedszkola Publicznego nr 4 w Pile. Dyrekcja placówki otrzymała informacje o podłożeniu w budynku niebezpiecznych substancji. W związku z tym zarządzono ewakuację około 220 osób! Na miejsce wezwano policję, specjalną grupę rozpoznania minersko-pirotechnicznego i straż pożarną.

- Teren został dokładnie sprawdzony. Nic nie znaleziono. Po godz. 10.00 wszystkie ewakuowane osoby powróciły do budynku – przekazał sierż. Wojciech Zeszot z pilskiej policji.

Jak informuje portal 7dni.pila.pl, podobna wiadomość wpłynęła do Przedszkola Publicznego nr 14 na ul. Brzechwy w Pile. Tam nie zarządzono ewakuacji, a zgłoszenie okazało się fałszywe.

Policja informuje, że będzie szukać osoby, która zrobiła sobie głupie żarty. Za wywołanie fałszywego alarmu grozi kara do 8 lat więzienia.

Ewakuacja w centrum Szczecina. Saperzy usuwali bombę z czasów II wojny światowej
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE