Niecodzienny gość w lesie koło Poznania. "Pierwszy raz w historii"

2021-02-26 13:21 bm
Niecodzienny gość w lesie koło Poznania. Pierwszy raz w historii
Autor: Nadleśnictwo Łopuchówko Niecodzienny gość w lesie koło Poznania. "Pierwszy raz w historii"

Wędrówki zwierząt są czymś naturalnym, ale to zdarzyło się pierwszy raz. Na terenie Nadleślnictwa Łopuchówko pojawił się żubr. To niecodzienny widok! Zwierzę zostało uwiecznione na zdjęciach. Wiadomo, że zmierza na południe kraju.

Żubr w okolicach Poznania. Jeszcze nigdy to potężne zwierzę nie było, tak blisko stolicy Wielkopolski. Nadleśnictwo Łopuchówko poinformowało o niecodziennym gościu w swoich mediach społecznościowych. Wiadomo, że przywędrował on z okolic Wałcza i zmierza w kierunku południowym.

- Pierwszy raz w historii na terenie Nadleśnictwa Łopuchówko pojawił się niecodzienny gość - żubr. Aktualnie obserwujemy naszego gościa - czytamy w informacji.

Leśnicy proszą wszystkich, którzy spotkają żubra o kontakt. Wystarczy zrobić mu zdjęcie i oznaczyć je hashtagiem #żubrwłopuchówku.

Żubry żyją głównie w Puszczy Białowieskiej, ale jak widać, można je spotkać także w innych regionach Polski. Z każdym rokiem ich populacja jest powiększana. Tak też ma być w 2021 roku, kiedy to planowane jest wsiedlenie żubrów w Lasach Janowskich na Lubelszczyźnie.

Podlasie. Stado żubrów z Puszczy Augustowskiej wyjada rolnikom zapasy przygotowane na zimę dla krów. Niczego i nikogo się nie boją!
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE