Zarekwirowane tablety z Chin

i

Autor: fot. materiały Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu Zarekwirowane tablety z Chin

Nielegalne tablety z Chin na Ławicy. KAS przejmuje!

2018-08-08 17:04

1000 tabletów wyprodukowanych w Chinach próbowała wprowadzić na rynek firma mająca siedzibę w Poznaniu. Sprzęt skonfiskowano.

Podczas prowadzonej kontroli celnej funkcjonariusze zwrócili uwagę na szereg nieprawidłowości, w związku z czym wystąpili do Urzędu Komunikacji Elektronicznej o wydanie opinii dot. tabletów. Organ nadzoru potwierdził, że tablety zgłoszone do procedury dopuszczenia do obrotu nie spełniają wymagań obowiązujących przy wprowadzaniu wyrobów tego typu na rynek lub oddawaniu ich do użytku. W opinii stwierdzono m.in. brak właściwie sporządzonej deklaracji zgodności, wadliwość certyfikatu zgodności przywołującego nieobowiązujące już przepisy, brak informacji o importerze i rzeczywistym producencie, a także niewłaściwym i nieuprawnionym powoływaniu się w polskojęzycznej instrukcji obsługi na wyniki badań notyfikowanej jednostki.

Z przedstawionych przez importera protokołów i certyfikatu wynikało, że badania wykonało chińskie laboratorium, natomiast laboratorium o przywołanym numerze w rzeczywistości znajduje się w Kalifornii w USA. Również dołączone do zestawu zasilacze nie spełniały wymagań koniecznych do wprowadzenia ich na polski rynek.

Pamiętajmy, że użytkowanie sprzętu nie spełniającego norm i wymogów może nieść ze sobą zagrożenie dla zdrowia użytkowników i dla środowiska.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany