Nieletni wywołali alarm bombowy w Pile. Teraz odpowiedzą przed sądem rodzinnym!

2019-01-23 12:15
To był głupi żart dwóch nieletnich
Autor: policja.gov.pl To był głupi żart dwóch nieletnich

Pilscy policjanci zatrzymali dwóch 16-letnich sprawców fałszywego alarmu bombowego, który został wywołany 10 stycznia w jednym z budynków przy ul. Dąbrowskiego. Nieletni zostali przesłuchani i teraz odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

- W godzinach przedpołudniowych, anonimowy rozmówca zadzwonił do Centrum Powiadamiania Ratunkowego z informacją, że w jednym z budynków przy ulicy Dąbrowskiego w Pile jest podłożony ładunek wybuchowy. Po przekazaniu tej wiadomości, mężczyzna rozłączył się - opowiada Żaneta Kowalska z pilskiej policji.

Na miejsce natychmiast udała się policja, a także specjalna grupa rozpoznania minersko - pirotechnicznego. Ewakuowano 250 osób, ale okazało się, że to fałszywy alarm! Pilscy śledczy bardzo szybko wpadli na trop osób, które zrobiły ten głupi żart. Okazało się,że to 16-latek zadzwonił z telefonu swojego rówieśnika. Obaj zostali zatrzymani 18 stycznia.

- Jeden z młodych mężczyzn powiedział policjantom, że wspólnie wpadli na ten pomysł, żeby zadzwonić na numer alarmowy i poinformować, że w konkretnym budynku znajduje się bomba - dodaje Kowalska.

Tym samym oboje odpowiedzą przed sądem za popełniony czyn. Teraz o ich losie zadecyduje Sąd Rodzinny.

CZYTAJ TEŻ:

>> Tragedia wielkopolskiej rodziny w Darłówku. NIK opublikowała raport

>> Miał pół kilograma marihuany na siedzeniu. Nie zatrzymał się na skrzyżowaniu i wpadł

ZOBACZ WIDEO:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE