NIESAMOWITY 10-latek ratuje chorego braciszka! Każdy jego obraz jest na wagę... zdrowia! [ZDJĘCIA]

2020-04-30 11:20

Taki brat to skarb! 10-letni Leon Sławek z Poznania (woj. wielkopolskie) rysuje obrazki, żeby zebrać pieniądze na leczenie i rehabilitację młodszego braciszka. Swoje prace wystawia na licytację! - Bardzo to lubię - mówi zadowolony Leon i pokazuje swoje najnowsze dzieła.

Na co dzień jest bardzo ruchliwy i czasami trudno mu się skoncentrować, ale gdy siada do farb czy kredek - zapomina o całym świecie i oddaje się swojej pasji. - A jako dziecko w przedszkolu nie za bardzo lubił rysować - śmieje się jego mama Iwona Sławek i wyjaśnia, że dopiero w szkole, w zasadzie dwa lata temu, Leon zaczął eksperymentować i tworzyć. Teraz chłopca zaczęły mocniej interesować ołówek, kredki czy pastele. - Pastele Leon dostał w prezencie i  teraz to jest jego odkrycie i pasja. Jest nimi pochłonięty, poukładał je sobie kolorami w pudełkach i rysuje - mówi mama Leona.

ZOBACZ: Za znęcanie się nad bliskimi trafili do więzienia! Nie ma litości dla domowych katów

Prace powstają dla braciszka Antka (7 l.) z zespołem Downa. - Wszystko zaczęło się od tego, że Leoś  narysował laurkę dla Antka - wspomina mama. Wtedy 10-latek wpadł na pomysł, czy nie mógłby swoich prac sprzedawać. - Prowadzę licytacje dla Antka i to właśnie tam Leon wystawia swoje prace - opowiada pani Iwona. Niektóre obrazki chłopca można wylicytować za 100 złotych, inne za 160. Inspiracji Leon szuka dosłownie wszędzie: w książkach, w internecie, a nawet za oknem. Lubi rysować pejzaże. Wszystko dla ukochanego brata.

Antek urodził się z zespołem Downa i niestety ma też głęboki niedosłuch. - Nosi aparaty w zasadzie od urodzenia. Słyszy na lewe ucho, ale prawe jest „nieczynne” - mówi mama i wylicza dalej: Antek ma też bardzo obniżone napięcie mięśniowe, wadę tarczycy, serca oraz głęboką wadę wzroku. - Mimo, że ma siedem lat nadal jest w pieluchach - mówi pani Iwona. Leczenie i rehabilitacja Antka to ogromne kwoty. Pieniądze pochłania rehabilitacja, terapia, pomoce logopedyczne, ortopedyczne, wizyty lekarskie, leki, pieluchy.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Aukcje na rzecz Antka można znaleźć na Facebooku w grupie “Bazarek Antosia”. Zbiórka prowadzona jest przez również Fundację Dzieciom “Zdążyć z pomocą”. Numer konta bankowego 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 tytułem: 21678 Sławek Antoni darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

KoronawirusRaport Leszno: 30.04
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają