Za znęcanie się nad bliskimi trafili do więzienia! Nie ma litości dla domowych katów

2020-04-28 13:56
Przemoc domowa
Autor: fot. pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne

To już prawdziwa plaga! Ale takich przestępstw nie wolno zamiatać pod dywan. Sąd Rejonowy w Pile wsadził za kratki 4 osoby, które znęcały się nad swoimi najbliższymi! Przemoc domowa w czasie pandemii i przymusowej kwarantanny to poważny problem!

37-latek z Piły znęcał się nad swój partnerką, a gdy ta odeszła od niego, groził, że ją zabije. - Podejrzany usłyszał łącznie 5 zarzutów związanych ze znęcaniem się oraz kierowaniem gróźb karalnych. Sąd Rejonowy w Pile zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania 37-latka na okres 3 miesięcy - informuje mł. asp. Jędrzej Panglisz z pilskiej policji.

Inny krewki pilanin bił żonę i znęcał się nad nią psychicznie. Podczas ostatniej awantury chwycił za siekierę i krzyczał, że ją poćwiartuje. On także najbliższe 3 miesiące będzie oglądał świat zza więziennych krat.

Za kratki trafił też 41-latek, który poniewierał i bił swoją matkę, a także 32-latek, który znęcał się nad swoimi rodzicami. - W przeszłości był już karany oraz zatrzymywany do wytrzeźwienia. Funkcjonariusze chcąc zapobiec dalszej eskalacji przemocy zatrzymali mężczyznę. Zebrane przez policję materiały pozwoliły na wystąpienie przez policję i prokuraturę z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd wydał postanowienie o tymczasowym areszcie - informuje Panglisz.

Jak przypominają mundurowi znęcanie się nad rodziną jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE