Noc Naukowców 2015 w Poznaniu [PROGRAM]. Na wszystko wejdziecie za darmo!

Noc Naukowców 2015 odbędzie się w tym roku w piątek 25 września. W Poznaniu czekać nas będzie sporo atrakcji. Sprawdźcie program.

Noc Naukowców to organizowana co roku akcja, która ma promować naukę poprzez zabawę. Wydarzenie odbywa się w całej Europie, w tym także w kilku miastach Polski. Poznań także dołącza do zabawy. Na Noc Naukowców przyjść mogą zarówno dorośli, jak i dzieci. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Co roku zainteresowanie imprezą rośnie. W 2014 r. poznańskie uczelnie odwiedziło około 50 tys. osób, z tego prawie 30 tys. pojawiło się na Politechnice Poznańskiej.

Program Nocy Naukowców 2015 w Poznaniu jest bogaty. Przykładowo: tegoroczny program wydarzeń na Politechnice Poznańskiej to ponad 70 imprez, w które zaangażowało się ponad 200 naukowców. W nocy z 25 na 26 września będziemy mogli m.in. wziąć udział w zajęciach, na których samodzielnie wykonamy model samolotu, sprawdzimy, jak działają silniki odrzutowe, zwiedzimy serwerownię z superkomputerami czy weźmiemy udział w warsztatach w wirtualnym studiu telewizyjnym.

Atrakcji jest zdecydowanie więcej. Znajdziecie je w programie poniżej, który przygotowali organizatorzy poznańskiej Nocy Naukowców 2015.

Noc Naukowców 2015 w Poznaniu: PROGRAM

Źródło: mat. organizatora - www.poznan.nocnaukowcow.pl.

W Nocy Naukowców 2015 w Poznaniu biorą udział Politechnika Poznańska, Uniwersytet im. Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Ekonomiczny, Akademia Wychowania Fizycznego, a także Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE