Odgryzł palec policjantowi! Nagranie z pościgu w Poznaniu [WIDEO]

2020-02-16 17:05 SCH
Poznań. Odgryzł palec policjantowi
Autor: Wielkopolska Policja Poznań. 29-letni mężczyzna po pościgu policyjnym odgrzł palec jednemu z policjantów.

Wielkopolska policja opublikowała nagranie z pościgu, do którego doszło w sobotę na ulicach Poznania. Uciekającego mężczyznę udało się wreszcie zatrzymać, ale ten próbując się wyrwać odgryzł palec jednemu z policjantów!

Do niespodziewanego zdarzenia doszło w sobotę (15 lutego) rano w Poznaniu podczas kontroli drogowej. 29-letni mężczyzna został zatrzymany przez policję po pościgu.

Pirat drogowy nie dawał za wygraną i chcąc uciec, odgryzł policjantowi mały palec prawej dłoni podczas próby ucieczki! Okaleczony funkcjonariusz trafił do szpitala. Wielkopolscy policjanci opublikowali w niedzielę nagranie wideo z pościgu za 29-latkiem.

Tak wyglądał sobotni pościg po centrum Poznania za pijanym szaleńcem. Był też pod wpływem środków odurzających. W bezpiecznym miejscu policjanci siłowo zatrzymali auto. Podczas obezwładniania kierowcy zranił on jednego z funkcjonariuszy OPP w Poznaniu, odgryzając mu półtoracentymetrovwy fragment palca. Sprawca dziś usłyszy zarzuty. Złożymy także wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

W chwili zatrzymania 29-latek był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący oplem corsą miał 0,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci przewieźli mężczyznę do szpitala, ponieważ podejrzewali, że może być również pod wpływem innych środków odurzających. Lekarze oddziału toksykologii poznańskiego szpitala im. F. Raszei potwierdzili te podejrzenia.

Jak powiedziała dla "Polsat News" podinsp. Iwona Liszczyńska z Wielkopolskiej Policji, 29-letni mężczyzna ma niezwykle bogatą kartotekę. Mieszkaniec Gdańska w przeszłości wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem. Był notowany m.in. za kradzieże, włamanie czy pobicie. W sobotę gnał po ulicach Poznania jak wariat, choć nie ma prawa jazdy.

Obecnie agresor przebywa na oddziale toksykologii szpitala w Poznaniu i jest pod obserwacją policjantów. Jego stan zdrowia jest stabilny. Kiedy lekarze zdecydują, 29-latek zostanie przesłuchany. Może do tego dojść jeszcze w niedzielę (16 lutego).

W szpitalu przebywa również ranny policjant, któremu szaleniec odgryzł palec. - Nasz policjant czuje się dobrze - napisała Wielkopolska Policj na Facebooku. - Czekamy na jego powrót to służby, jak tylko zaleczy się rana. Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu zadeklarował pełne wsparcie, jakie tylko będzie potrzebne naszemu koledze.