Węgiel

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Metoda na węgiel

Oferują tani węgiel, którego nie mają. Plaga oszustów w Wielkopolsce!

2022-09-15 10:14

Oszuści coraz częściej wykorzystują wysokie ceny węgla, aby się wzbogacić. Tym razem dwóch mieszkańców powiatu wągrowieckiego uwierzyło, że ktoś ma tani węgiel na sprzedaż.

Węgiel to w ostatnich tygodniach towar deficytowy, a jego ceny sa bardzo wysokie. To idealny moment dla nieuczciwych sprzedawców, którzy wykorzystują sytuację i żerują na ludzkiej nieświadomości. Tym razem ofiarami padli mieszkańcy powiatu wągrowieckiego.

CZYTAJ: Węgiel w okazyjnej cenie? To niemożliwe! Oszuści grasują w Wielkopolsce

- Jeden z mieszkańców powiatu wągrowieckiego zawiadomił, że za pośrednictwem portalu Facebook nawiązał kontakt z osobą która oferowała do sprzedaży ekogroszek Karlik. Po dokonaniu przedpłaty na na transport – niemal 2,7 tysiąca złotych, kontakt ze sprzedawcą urwał się. Sprzedawca nie dostarczył towaru, nie zwrócił też pieniędzy - mówią policjanci z Wągrowca, którzy we wtorek (13 września) otrzymali jeszcze jedno podobne zawiadomienie. - Tutaj pokrzywdzony wpłacił 3 tys. złotych zaliczki za węgiel od dostawcy podającego się że jest z Częstochowy - dodają.

Węgiel z biedaszybów jest o wiele tańszy.

Ta druga sprawa zakończyła się szczęśliwie, ponieważ udało się odzyskać pieniądze, które z powrotem trafiły na konto pokrzywdzonego.

Funkcjonariusze apelują, aby być ostrożnym przy tego typu zamówieniach. - Nie bądźmy bezwzględnie ufni, że każde ogłoszenie zwłaszcza zamieszczone w mediach społecznościowych jest prawdziwe i wiarygodne. Osoby zamieszczające takie oferty robią to dla zysku, a gdy uda im się kogoś naciągnąć szybko urywają kontakt - mówią policjanci. Takich sytuacji jest niestety coraz więcej. Ostatnio pisaliśmy o mieszkańcach powiatu tureckiego i leszczyńskiego, którzy także stracili pieniądze na rzecz oszustów, którzy oferowali węgiel.

Sonda
Czy padłeś kiedyś ofiarą oszustwa w Internecie?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki