Węgiel w okazyjnej cenie? To niemożliwe! Oszuści grasują w Wielkopolsce

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Węgiel w okazyjnej cenie? To niemożliwe! Oszuści grasują w Wielkopolsce

Uwaga na oszustów

Węgiel w okazyjnej cenie? To niemożliwe! Oszuści grasują w Wielkopolsce

2022-09-14 14:19

Oszuści pracują cały rok i wykorzystują każdą sytuację, aby się wzbogacić. To nie pierwszy raz, kiedy ktoś oferował w sieci węgiel po okazyjnej cenie, którego tak naprawdę nie miał. Tym razem oszukany został 34-letni mieszkaniec gminy Bojanowo (pow. leszczyński).

Do leszczyńskiej policji zgłosił się 34-letni mieszkaniec gminy Bojanowo, który został oszukany podczas zakupu ekogroszku przez internet. - Mężczyzna za pośrednictwem strony internetowej, w nazwie posiadającej skrót jednego ze znanych przedsiębiorstw górniczych, zakupił kilka ton opału wykonując przelew na kwotę ponad 4 tysięcy złotych - tłumaczy Monika Żymełka z KMP w Lesznie.

Niestety mężczyzna nie otrzymał ani zamawianego towaru, ani zwrotu pieniędzy. Nie mógł się także skontaktować z rzekomym sprzedawcą. - Sklep, za pośrednictwem którego mężczyzna chciał zakupić opał, nie posiada numeru REGON oraz NIP - mówi Żymełka.

Przez brak węgla nie może wypiekać chleba

Policjanci przestrzegają przed fałszywymi stronami internetowymi oferującymi na sprzedaż opał w atrakcyjnych cenach, niejednokrotnie z darmową usługą transportu. - Uważajmy na oferty nie posiadające numerów kontaktowych do sprzedawcy, gdzie nie ma możliwości osobistego odbioru opału, a płatność jest możliwa tylko przelewem lub wymagana jest zaliczka. Oszuści budują swoją wiarygodność w internecie, a po otrzymaniu przelewu kontakt z nimi urywa się - mówi policjantka.

Ceny węgla są bardzo wysokie i każda "super oferta" powinna wydawać nam się podejrzana. Zresztą mieszkaniec gminy Bojanowo to nie jedyna ofiara oszustów, którzy sprzedawali węgiel. Kilkanaście dni temu pisaliśmy o mieszkańcu Turku, który stracił 5200 złotych.

Sonda
Czy padłeś kiedyś ofiarą oszustwa w Internecie?
Nasi Partnerzy polecają