Osiem osób spadło z dużej wysokości! Groźny wypadek na budowie w Gnieźnie

2022-05-13 12:48
Ośmiu pracowników spadło z dużej wysokości! Groźny wypadek w Gnieźnie
Autor: KPP Gniezno Ośmiu pracowników spadło z dużej wysokości! Groźny wypadek w Gnieźnie

Niebezpieczne zdarzenie na budowie przy Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie (woj. wielkopolskie). Pod pracownikami zarwały się elementy konstrukcyjne. Było to na wysokości około czterech metrów. Na miejscu pracuje policja pod nadzorem prokuratora.

Do zdarzenia doszło w piątek (13 maja) po godz. 10:00. W Gnieźnie trwa remont Miejskiego Ośrodka Kultury. W pewnym momencie doszło do zarwania się płyty ułożonej na rusztowaniu. - Jak wynika ze wstępnych ustaleń zawaliły się elementy konstrukcyjne szalunku wraz ze zbrojeniem przygotowane pod wylewkę stropu, na którym znajdowało się 8 osób - przedstawiciele inwestora i pracownik firmy budowlanej - tłumaczą policjanci z KPP w Gnieźnie.

CZYTAJ: Szarpanina na dworcu w Gnieźnie. Nie żyje ochroniarz

Wiadomo, że pomieszczenie znajdowało się nad piwnicą. - Wszyscy poszkodowani po wyciągnięciu i udzieleniu pierwszej pomocy przez strażaków i załogi pogotowia ratunkowego trafili do szpitala - dodają policjanci.

Obecnie trwa ustalanie przyczyn i okoliczności wypadku. Zajmuje się tam policja pod nadzorem prokuratora.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE