Ostrzeżenie przed marznącymi opadami deszczu w Wielkopolsce. Alert pierwszego stopnia [10.03.2023]

i

Autor: Skitterphoto /pixabay.com Ostrzeżenie przed marznącymi opadami deszczu w Wielkopolsce. Alert pierwszego stopnia [10.03.2023]

Prognoza IMGW

Ostrzeżenie przed marznącymi opadami deszczu w Wielkopolsce. Alert pierwszego stopnia [10.03.2023]

2023-03-09 14:41

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami deszczu, które mogą spowodować gołoledź! Może być niebezpiecznie, szczególnie wyczuleni powinni zostać kierowcy - drogi będą śliskie.

Ostrzeżenie przed marznącymi opadami deszczu w Wielkopolsce. Alert pierwszego stopnia [10.03.2023]

Synoptycy ostrzegają mieszkańców Wielkopolski. Z informacji Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wynika, że w piątek (10 marca 2023), od północy do godz. 5 rano, na terenie 23 powiatów centralnej, północnej, południowej, zachodniej i wschodniej Wielkopolski prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

IMGW poinformował również, że na obszarze powiatów chodzieskiego i pilskiego, na północy regionu, marznące opady mogą wystąpić w piątek między godz. 3 nocy a godz. 10.

Ostrzeżeniem nie objęto 9 powiatów z południowej i zachodniej części Wielkopolski oraz powiatu złotowskiego na północnym skraju województwa.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia?  "Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Wiosna idzie! Pierwsze krokusy już zakwitły w Szczecinie
Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany