Podpalacze w rękach policji

i

Autor: KPP Piła

Podpalacze w rękach policji

Para podpalaczy grasowała we wsi Tłukomy. Wzniecili trzy pożary! Z dymem poszło 100 tysięcy złotych

2022-09-14 13:03

Policjanci z Wyrzyska zatrzymali dwie osoby odpowiedzialne za podpalenia we wsi Tłukomy, do których dochodziło w ostatnich dniach. Zatrzymani to 27-latek i 54-latka. Łączna suma strat, jakie spowodował podłożony przez nich ogień to około 100 tys. złotych.

Sprawa dotyczy wydarzeń, które miały miejsce w ubiegłym tygodniu na terenie wsi Tłukomy w gminie Wysoka. W ciągu zaledwie czterech dni doszło do trzech pożarów. Pierwszy z nich miał miejsce późnym wieczorem 5 września, gdzie spaleniu uległo składowane drewno.

- Tej samej nocy, zaledwie kilka godzin później, strażacy walczyli z pożarem około 200 balotów siana o wartości 20 tysięcy złotych - wyjaśnia st. sierż. Wojciech Zeszot z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Ostatni pożar miał miejsce 8 września w godzinach porannych, gdzie również spaleniu uległy baloty siana, ale w ilości 500 sztuk. Zostały one wycenione na kwotę 57 tysięcy złotych.

Analiza biegłego wskazała, że przyczyną tych trzech pożarów mogą być celowe podpalenia. Materiał dowodowy zebrany przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Wyrzysku pozwolił wytypować dwóch sprawców.

W dniu ostatniego pożaru policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca gminy Wysoka, a dzień później 54-letnią kobietę. Mężczyzna usłyszał zarzut uszkodzenia mienia w postaci pożaru składowanego drewna o wartości 20 tysięcy złotych. Kobieta natomiast odpowiedzialna jest za pożar dwóch stogów siana o łącznej wartości 77 tysięcy złotych.

Zarówno kobieta, jak i mężczyzna przyznali się do podpaleń. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Chodzieży kobieta została objęta dozorem policyjnym oraz zakazem zbliżania do pokrzywdzonego. Za popełnione przestępstwa może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Piesza poważnie ranna po zderzeniu z 64-latką na hulajnodze
Nasi Partnerzy polecają