Tajemniczy karton na lotnisku Poznań - Ławica. Ewakuowano pasażerów!

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Tajemniczy karton na lotnisku Poznań - Ławica. Ewakuowano pasażerów!

Wezwano pirotechnika

Tajemniczy karton na lotnisku Poznań - Ławica. Zarządzono ewakuację!

2022-09-14 9:06

Chwile grozy na lotnisku Poznań - Ławica. Przed jednym z terminali stał tajemniczy karton. W związku z tym zarządzono działania minersko-pirotechniczne! Finał tej sprawy jest dosyć zaskakujący!

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (12 września) w godzinach popołudniowych. Funkcjonariusze Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy otrzymali informację, że przed terminalem CARGO portu lotniczego stoi pozostawiony karton. Chwilę później przeprowadzono analizę ryzyka i wyznaczono strefę bezpieczeństwa. - Dowódca podjął decyzję o przeprowadzeniu bojowych działań minersko-pirotechnicznych. Powiadomiono zarządzającego lotniskiem o konieczności ewakuacji terminala CARGO wraz z przylegającym budynkiem. Z uwagi na to ewakuowano osoby przebywające w zagrożonym rejonie - relacjonuje Straż Graniczna.

Następnie do akcji wkroczył miner-pirotechnik, który dokonał prześwietlenia przesyłki i wykluczył obecność materiałów i urządzeń wybuchowych. - W paczce znajdowały się gry i zabawki dziecięce. Okazało się także, że karton, który wprowadził dużo zamieszania zostawił niefrasobliwy kurier - tłumaczą strażnicy.

Wielka ewakuacja Krakowskiego Przedmieścia. Mężczyzna położył pocisk na trakcie