Września: Pękła mu guma, ale jechał dalej! Był mocno zdeterminowany. Ostatecznie się poddał!

2021-03-03 14:15 bm
Września: Stracił oponę, ale UCIEKAŁ dalej! Wszystko przez towar na tylnym siedzeniu!
Autor: KPP Września Września: Stracił oponę, ale UCIEKAŁ dalej! Wszystko przez towar na tylnym siedzeniu!

Sceny niczym z filmu akcji w okolicach Wrześni. Policjanci ruszyli w pościg za kierującym audi A3, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 39-latek uciekał z dużą determinacją, bo mimo iż stracił oponę to ciągle starał się uciekać! Okazało się, że mężczyzna ma wiele na sumieniu.

Do zdarzenia doszło w sobotę (20 lutego) w godzinach wieczornych. Na ulicy Wrzesińskkiej w Pyzdrach policjanci chcieli zatrzymać do kontroli pojazd Audi A3. Jednak jego kierujący kompletnie nie miał na to ochoty, natychmiast znacząco przyspieszył i zaczął uciekać przed oznakowanym radiowozem.

- Nie reagując na sygnały dźwiękowe i świetlne z dużą prędkością przejeżdżał ulicami Pyzdr, powodując ogromne zagrożenie dla innych uczestników drogi. Dodatkowo w trakcie pościgu kierujący wyłączył w pojeździe światła mijania chcąc być nie widocznym - relacjonuje sierż. szt. Adam Wojciński, oficer prasowy KPP we Wrześni.

Sprytny plan jednak się nie powiódł, ponieważ po kilku minutach ucieczki kierujący Audi A3 został zatrzymany na ulicy Niepodległości.

- Okazało się, że jest to 39-letni mieszkaniec Pyzdr. W pojeździe znajdowała się również 39-letnia obywatelka Ukrainy. Determinacja mężczyzny był na tyle duża, że końcowej fazie pościgu przed radiowozem uciekał na samej feldze, ponieważ na ulicy Niepodległości uszkodził oponę - dodaje sierż. szt. Wojciński.

Policjanci postanowili dokładnie sprawdzić dlaczego 39-latek uciekał. Szybko okazało się, że miał mnóstwo powodów. Na tylnym siedzeniu znajdował się zwitek papierowy z zawartością suszu roślinnego. Dodatkowo mężczyzna miał również przy sobie taką samą zawartość.Mundurowi udali się także do jego miejsca zamieszkania. Ujawniono tam amfetaminę i marihuanę.

- Przeciwko mężczyźnie zostały postawione dwa zarzuty posiadania łącznie ponad 5,5 grama środków odurzających oraz 0,5 grama substancji psychotropowych a także nie zatrzymanie się do kontroli. Wobec kobiety nie wszczęto postępowania - mói sierż. szt. Wojciński.

39-latkowi grozi kara od 3 miesięcy do lat 5 pozbawienia wolności.

Jazda próbna zakończyła się ucieczką przed policją
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE