Pijany 36-latek potrącił autem 15-miesięczną córeczkę. Rozdzierający serce dramat w Gnieźnie

i

Autor: policja.pl Pijany 36-latek potrącił autem 15-miesięczną córeczkę. Rozdzierający serce dramat w Gnieźnie

Potworny wypadek

Pijany 36-latek potrącił autem 15-miesięczną córeczkę. Rozdzierający serce dramat w Gnieźnie

2023-09-20 17:19

Rozdzierający serce dramat w Gnieźnie przy ul. Słowackiego. Kompletnie pijany 36-latek przeparkowując auto potrącił swoją 15-miesięczną córkę, która nagle znalazła się za jego pojazdem. Dziewczynka w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Gniezno. Pijany ojciec potrącił autem 15-miesięczną córeczkę

Koszmar rozegrał się w niedzielę wieczorem (17 września) przy ul. Słowackiego w Gnieźnie. Pijany 36-latek przeparkowując samochód potrącił swoją 15-miesięczną córeczkę, która nagle znalazła się za jego pojazdem. Dziecko w ciężkim stanie zostało zabrane śmigłowcem LPR do poznańskiego szpitala. Jak się okazało, zatrzymany 36-latek miał około 2,3 promila alkoholu w organizmie. Policja podała, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

36-latek z zarzutami

W rozmowie z PAP zastępca prokuratora rejonowego w Gnieźnie prok. Radosław Krawczyk przekazał, że mężczyźnie przedstawiono zarzuty dotyczące kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu i spowodowania wypadku, w wyniku którego poszkodowana odniosła ciężkie obrażenia. Podejrzany przyznał się do stawianych mu zarzutów. W środę sąd na wniosek śledczych tymczasowo aresztował podejrzanego 36-latka na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.

Prokurator przekazał również, że 36-latek potrącił córkę w czasie przestawiania samochodu na parkingu. - Nie zauważył tego dziecka i najechał na nie - zaznaczył prok. Krawczyk.

Wskazał również, że początkowo, ze względu na odniesione obrażenia, 15-miesięczna dziewczynka wymagała mechanicznej wentylacji płuc. - Ale na razie mamy informację, że jej stan jest stabilny- - dodał.

Sonda
Czy zdarzyło Ci się kiedyś prowadzić auto po alkoholu?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany