Piła. Chciała wyłudzić potężne odszkodowanie! Znalazła nawet fałszywego świadka

2022-05-16 8:30
Piła. Chciała wyłudzić potężne odszkodowanie! Znalazła nawet fałszywego świadka
Autor: KPP Piła Piła. Chciała wyłudzić potężne odszkodowanie! Znalazła nawet fałszywego świadka

61-letnia kobieta wpadła na sprytny plan, dzięki któremu chciała się wzbogacić na pokaźną sumę. Kobieta nawet znalazła fałszywego świadka, który potwierdzi jej wersję wydarzeń. Nie przypuszczała, że policjanci odkryją prawdę.

Jakiś czas temu policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KPP w Pile zatrzymali 61-letnią kobietę, która chciała uzyskać odszkodowanie za rzekomy wypadek, do którego miało dojść na terenie cmentarza. - Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w trakcie wykonywanych czynności ustalili, że 61-letnia mieszkanka powiatu pilskiego poinformowała jedną z ubezpieczalni o nieszczęśliwym wypadku, którego rzekomo doznała. Kobieta w zgłoszeniu napisała, że podczas schodzenia z oblodzonych schodów na terenie cmentarza poślizgnęła się i upadła, w wyniku czego doznała złamania kostki lewej nogi - opowiada sierż. Magdalena Szukajło.

Dokumentacja zdarzania zawierała również oświadczenie 21-latki, która miała być naocznym świadkiem tej sytuacji. - Dalsze czynności pozwoliły ustalić prawdziwy przebieg wydarzeń i potwierdziły przypuszczenia mundurowych. 21-letnia kobieta przyznała, że nie była świadkiem upadku swojej znajomej, a oświadczenie podpisała w zamian za obiecaną korzyść finansową - dodaje sierż. Szukajło.

Dodatkowo policjanci ustalili, że kobieta od dłuższego czasu miała problemy zdrowotne oraz chodziła o kuli. - W trakcie przesłuchania pilanka oświadczyła, że do zdarzenia faktycznie doszło, jednak w miejscu, które nie było ubezpieczone - dodaje policjantka. 61-latka usłyszała zarzut dotyczący usiłowania wyłudzenia odszkodowania, za co grozi kara do 5 lat więzienia.

Wyłudził od seniorki oszczędności życia podając się za policjanta. Z łupem nie uciekł bo w pościg ruszyła za oszustem ruszyła czujna sąsiadka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE