Piła: Nastolatek wyrwał kobiecie torebkę. Policjanci mogą go nazwać starym znajomym

Piła: Nastolatek wyrwał kobiecie torebkę. Policjanci mogą go nazwać starym znajomym
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Piła: Nastolatek wyrwał kobiecie torebkę. Policjanci mogą go nazwać starym znajomym

Kradzież rozbójnicza w centrum Piły. 15-latek wspólnie z trzema kolegami zastanawiali się skąd wziąć pieniądze. W związku z tym wpadli na pomysł wyrwania torebki spacerującej kobiecie. Swój plan zrealizowali. Policja szybko zatrzymała sprawców. 15-latek już wiele razy miał do czynienia z mundurowymi.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (25 kwietnia) około godz. 13:00. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że młody mężczyzna użył siły fizycznej wobec kobiety i jej męża, a następnie ukradł torebkę.

- Wykonane czynności przez funkcjonariuszy pionu kryminalnego pozwoliły ustalić i zatrzymać sprawcę, którym okazał się 15-letni pilanin - wyjaśnia sierż. Wojciech Zeszot z KPP w Pile.

Mundurowi ustalili, że ze sprawą związani są kolejni trzej nieletni, którzy także zostali zatrzymani. Jak się okazało, 15-letni pilanin wraz ze swoimi znajomymi szukał sposobu na zdobycie pieniędzy. W pewnym momencie wpadł na pomysł aby ukraść torebkę i zabrać z niej gotówkę.

- Jego koledzy początkowo nie pochwalali pomysłu, jednak po całej sytuacji chętnie podzielili się pieniędzmi. Sprawca po kradzieży, aby utrzymać się w posiadaniu torebki użył siły fizycznej wobec właścicielki oraz jej męża - wyjaśnia sierż. Zeszot.

To nie pierwsze przestępstwo 15-latka. Wcześniej był notowany ze względu na inne kradzieże. Ponadto znaleziono przy nim narkotyki. Pozostałe trzy osoby w wieku od 14 do 16 lat także odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich za współudział w dokonaniu tego czynu.

Sądził, że żółta czapka jest niewidką! To on dokonał KRADZIEŻY
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE