Piła. Policja zakończyła NIELEGALNĄ imprezę. Właściciel lokalu może trafić za kratki!

Piła. Policja zakończyła NIELEGALNĄ imprezę. Właściciel lokalu może trafić za kratki!
Autor: Free-Photos/cc0/pixabay Właścicielowi lokalu, który zorganizował nielegalną dyskotekę grozi kara do ośmiu lat więzienia.

Wizytą funkcjonariuszy policji zakończyła się dyskoteka zorganizowana w jednym z pilskich lokali. Brało w niej udział co najmniej trzydzieści osób, które zostały wylegitymowane, ale największe problemy czekają właściciela lokalu. Mężczyzna usłyszał zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu ludzi. Grozi mu kara do ośmiu lat więzienia.

Policjanci interweniowali w sprawie nielegalnej dyskoteki, która w nocy z 28 na 29 listopada została zorganizowana w jednym z lokali w Pile. Brało w niej udział co najmniej trzydzieści osób, które zostały wylegitymowane przez funkcjonariuszy. Z kolei w poniedziałek, 30 listopada policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 48-letniego właściciela lokalu. Mężczyzna usłyszał zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób poprzez organizację imprezy w czasie epidemii koronawirusa.

Właścicielowi lokalu grozi długoletni pobyt za kratkami. W przypadku, gdy sąd uzna jego winę, może on spędzić w więzieniu od sześciu miesięcy do ośmiu lat. Wobec 48-latka zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu organizowania spotkań i imprez.

Przez pandemię i zdalne nauczanie odkryła w sobie talent