Pod Środą Wielkopolską odkryto SZCZĄTKI owiec! To duże zagrożenie dla środowiska

2021-04-08 13:22 bm
Taśma policyjna, zdjęcie poglądowe
Autor: PAWEŁ DĄBROWSKI/ SUPER EXPRESS Taśma policyjna

Makabryczne odkrycie w okolicach Środy Wielkopolskiej. Spacerowicz natknął się na szczątki kilkudziesięciu owiec. To może stanowić potężne zagrożenie epidemiologiczne. Sprawą zajęła się policja.

O makabrycznym odkryciu donosi TVP3 Poznań. W Marianowie Brodowskim (pow. średzki) jeden ze spacerowiczów zauważył szczątki. W lesie porozrzucane były kości, czaszki i racice!

- To były pozostałości po uboju. Jedno wielkie pobojowisko - powiedział w rozmowie z TVP, Mariusz Duda, dziennikarz "Głosu Powiatu Średzkiego".

Leśnicy są przerażeni tym znaleziskiem, bowiem nie wiadomo czy zwierzęta były zdrowe. Jeśli nie to ich szczątki mogą stanowić poważne zagrożenie epidemiologiczne. Sprawą zajęła się policja. Wstępnie ustalono, że w lesie znalazły się szczątki 50 owiec. Najprawdopodobniej ich właściciel wyrzucił je do lasu, aby nie płacić za utylizacje. Mundrowi przyznają, że ustalenie sprawcy to kwestia kilku dni. Grozi mu kara grzywny do 5 tysięcy złotych.

Uderzył go młotkiem i zakopał pod ziemią - zwierzę przeżyło
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE