Podpalacz grasował pod Kościanem! Duże straty finansowe

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Podpalacz grasował pod Kościanem! Duże straty finansowe

Podpalacz grasował pod Kościanem! Duże straty finansowe

2022-06-30 11:34

W gminie Kościan doszło do kilku pożarów. Policjanci podejrzewali, że stoi za nimi ta sama osoba. Tak też faktycznie było. 54-latek został aresztowany i za swoje występki odpowie przed sądem. Tym bardziej, że straty spowodowane jego działaniem były bardzo duże.

Sprawa tajemniczych pożarów w gminie Kościan ma swój początek w połowie maja 2022 roku. Dokładnie 18 maja około godziny 17:20 dyżurny Komendy Powiatowej w Kościanie został powiadomiony o pożarze ściółki leśnej do którego doszło w Kiełczewie przy ul. Spółdzielczej. - Był to kolejny pożar w tym rejonie w odstępstwie kilku dni - tłumaczą policjanci.

Zresztą do kolejnych poważniejszych doszło niespełna miesiąc później. W dniu 11 czerwca około godziny 23:35 w Bonikowie przy ul. Parkowej doszczętnie spłonął budynek gospodarczy. - Właściciel wycenił straty na kwotę 1600 zł - dodają mundurowi którzy jedenaście dni później otrzymali kolejne zgłoszenie. - 22 czerwca w godzinach nocnych doszło do kolejnego pożaru gdzie tym razem spaleniu uległ niezamieszkały dom w Kiełczewie. Straty zostały wycenione na kwotę 30 tysięcy złotych - przyznają policjanci.

Na każdym z tych pożarów obecny byli policjanci z Komendy Powiatowej w Kościanie, gdzie przeprowadzili oględziny miejsca i zabezpieczali zebrane ślady. - Od początku sprawy te były ze sobą wiązane i policjanci podejrzewali, że za sprawą podpaleń stoi jedna osoba - wyjaśniają funkcjonariusze. Tak też faktycznie było. Kościańscy policjanci wytypowali podejrzanego, którego zatrzymano w czwartek (23 czerwca). - Podejrzany został przesłuchany i za dokonane podpalenia usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 54-latek przyznał się do podpaleń - wyjaśniają policjanci. Mężczyzna teraz za swoje czyny odpowie przed Sądem.

Sonda
Musiałeś/-aś się kiedyś ewakuować z powodu pożaru?
Seryjny podpalacz aut z Krakowa zatrzymany. Zachowywał się irracjonalnie i był totalnie pijany
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE