Policja otworzyła biuro podróży i rozdaje bilety lotnicze! Nie zgadniesz, jakich mają klientów

2020-01-24 13:30 MROK
Policja rozdaje bilety lotnicze poszukiwanym
Autor: policja.pl Policja rozdaje bilety lotnicze poszukiwanym

Policja w całym kraju rozpoczęła niecodzienną akcję rozdawania lotniczych biletów. Stróże prawa, którzy stworzyli nawet specjalną linię lotniczą „Police Airlines”, zapewniają swoim klientom bezpieczną podróż, ale tylko…. w jedną stronę i to nie do hotelu, ale do więzienia. - Na bilety mogą liczyć tylko osoby poszukiwane - mówi podkom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.

Jeden z ostatnich biletów otrzymał Marcin Urbaniak (44 l.), który dowodził zorganizowaną grupą przestępczą. „Panie Marcinie! Jeśli Pan to czyta, to prosimy odebrać nagrodę - wygrał Pan darmowy bilet do Polski. To mogą być niezapomniane wakacje i odlotowa przygoda. Jeśli ktoś zna Pana Marcina i wie gdzie obecnie przebywa to dajcie nam znać Może się wstydzi, a my z miłą chęcią osobiście wręczymy bilet od #PolicjaTravel" - napisała policja w internecie.

Czym zajmował się Urbaniak, gdy jeszcze był w Polsce? Otóż nie bawił się w małe wykroczenia i drobne przestępstwa, tylko przemycał i handlował narkotykami z Nepalu. Policja szuka go już 9 lat, ale dotychczasowe działania niewiele dały. Mundurowi przypuszczają, że jest za granicą.

Teraz żarty się skończyły. Urbaniakiem zajęli się najlepsi z najlepszych. W trop za dilerem ruszyli poznańscy łowcy głów. - Zespół Poszukiwań Celowych Wydziału Ochrony i Poszukiwania Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu to profesjonaliści, którzy mają na swoim koncie wiele spektakularnych akcji poszukiwawczych zakończonych sukcesem - mówi Święciechowski.

Szczęściarzami, którzy dostali taki sam bilet jak Urbaniak jest także między innymi 32-letnia Magdalena Kralka, która również zajmowała się przemytem narkotyków czy Zbigniew Świerżko (62 l.), który z kolei obracał fikcyjnym paliwem, żeby wyłudzić 7 milionów zł. podatku vat.

- Podejrzewamy, że te osoby ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości poza granicami kraju, stąd akcja z biletami lotniczymi - mówi Święcichowski.

Jak przekonują mundurowi takie akcje docierają do wielu osób i przyczyniają się do tego, że policjanci koniec końców docierają do poszukiwanych. - Są także przypadki, że osoby poszukiwane same się do nas zgłaszają - mówi Święcichowski.