Ponad 30 pacjentów w szpitalu na MTP! Jak działa placówka?

2021-02-16 13:23 bm
Szpital tymczasowy na MTP
Autor: UMP

Od początku lutego na Międzynarodowych Targach Poznańskich działa szpital tymczasowy dla pacjentów chorych na COVID-19. Jak działa placówka? Ilu obecnie przebywa w niej pacjentów?

Szpital tymczasowy na MTP w Poznaniu rozpoczął swoją działalność na początku lutego. Pierwotnie miało to się stać pod koniec listopada, ale przez dłuższy czas szpital miał charakter pasywny. Obecnie placówka działa bez zarzutu. Dyrektor Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zdradził w rozmowie z TVP 3 Poznań, że "szpital zdaje egzamin". Ilu obecnie pacjentów przebywa w placówce?

- Do poniedziałku 15 osób zostało wypisanych ze szpitala w stanie ogólnym dobrym, po uzyskaniu poprawy. Z ponad 30 osób przebywających obecnie w szpitalu, w cięższym stanie jest ośmioro pacjentów - powiedział dr hab. Szczepan Cofta.

Szpital tymczasowy na MTP może przyjąć nawet 600 pacjentów, ale obecnie przygotowanych jest 66 łóżek, w tym 10 respiratorowych. Jeśli sytuacja epidemiczna będzie ulegać pogorszeniu to z pewnością liczba gotowych łóżek covidowych będzie się zwiększać.

Punkt Szczepień na MTP już otwarty!
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE