Szczepienia przeciwko COVID-19. Ile osób zaszczepiono w Wielkopolsce?

2021-02-16 7:45 bm PAP
Szczepienia przeciwko COVID-19. Ile osób zaszczepiono w Wielkopolsce?
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Szczepienia na koronawirusa. Ile osób zaszczepiło się w Wielkopolsce? [8.03.2021]

Trwają szczepienia przeciwko COVID-19. Ile osób zaszczepiono w województwie wielkopolskim? Znamy dokładne dane, które przekazał Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

Szczepienia na COVID-19 trwają w Polsce od 27 grudnia. Do tej pory w kraju wykonano 2 122 245 szczepień. W tej grupie są przede wszystkim medycy, ale także osoby, które ukończyły 70 lat. Jak wygląda sytuacja w Wielkopolsce? Według danych Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego do poniedziałkowego przedpołudnia zaszczepiono ponad 178 tys. mieszkańców Wielkopolski, z czego ponad 54 tys. osób otrzymało dwie dawki preparatu. Minionej doby zaszczepiono 936 osób w całym regionie.

Pierwsze osoby w Wielkopolsce zaszczepiono 27 grudnia w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Tego dnia szczepienie rozpoczęto także w placówkach w Koninie, Pile i w Kaliszu. Obecnie według danych podanych na rządowej stronie, w regionie szczepienia są prowadzone w 487 punktach.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek, że minionej doby w Wielkopolsce potwierdzono 157 nowych zakażeń SARS-CoV-2. Z powodu COVID-19 lub współistnienia tej choroby z innymi schorzeniami zmarło ośmiu mieszkańców regionu.

Jestem bardzo szczęśliwa. Rozmawiamy z pierwszą seniorką zaszczepioną na koronawirusa
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE