Policja

i

Autor: Shutterstock Policja

Wypadek w czasie obchodów 11 listopada

Potrącił policjanta zabezpieczającego Bieg Niepodległości w Poznaniu i uciekł. Kierowca sam zgłosił się na policję

2022-11-16 10:26

Kierowca, który 11 listopada potrącił policjanta pracującego przy Biegu Niepodległości i odjechał, usłyszał już zarzuty. Policjanci szybko ustalili jego tożsamość, ale nie zastali go w miejscu zamieszkania. W poniedziałek, 14 listopada, kierowca sam zgłosił się na komisariat.

Zarzuty m.in. naruszenia nietykalności cielesnej policjanta i uszkodzenia ciała usłyszał kierowca auta, który w piątek (11 listopada) w Poznaniu potrącił funkcjonariusza zabezpieczającego Bieg Niepodległości. Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w piątek w centrum Poznania. Podczas zabezpieczania biegu ulicznego na ul. Grunwaldzkiej policjant kierujący ruchem został potrącony przez kierowcę toyoty proace. Funkcjonariusz trafił do szpitala. Jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Niezwłocznie po zdarzeniu policjanci ustalili tożsamość kierowcy i rozpoczęły się jego poszukiwania.

- Mężczyzna poszukiwany był od piątku, niestety nie zastano go w miejscu jego zamieszkania. W poniedziałek mężczyzna sam stawił się na jeden z miejskich komisariatów – powiedziała PAP we wtorek mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji. Dodała, że kierowca usłyszał łącznie trzy zarzuty.

- Pierwszy z nich dotyczy naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza w związku z wykonywaniem przez niego czynności służbowych, i spowodowanie uszkodzenia jego ciała, za co grozi do 3 lat więzienia. Mężczyzna odpowie także za dwa wykroczenia - za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz za niestosowanie się do znaków, sygnałów i poleceń wydawanych przez umundurowanego policjanta, który kierował ruchem; w przypadku wykroczeń grozi mu kara grzywny – podkreśliła Mróz.

Wobec mężczyzny nie zostały zastosowane żadne środki zapobiegawcze.

Strach o dzieci po eksplozji w Przewodowie

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki