Pożar na oddziale psychiatrycznym w Kościanie. Ciężko poparzona pacjentka

Straż pożarna
Autor: se.pl Bydgoszcz. Pożar w mieszkaniu na 6. piętrze! Dwie osoby trafiły do szpitala - Zdj. ilustracyjne.

50-letnia pacjentka zamkniętego oddziału psychiatrycznego została poważnie poparzona wskutek pożaru, który wybuchł w poniedziałek wczesnym popołudniem w Wielkopolskim Centrum Neuropsychiatrycznym w Kościanie. Z placówki ewakuowano 49 pacjentek. Pożar ugaszono. Poparzona kobieta jest w ciężkim stanie.

Ogień pojawił się krótko po godz. 12:00 w jednej z sal na zamkniętym oddziale psychiatrycznym, w której przebywała 50-letnia pacjentka. Na szczęście pożar udało się szybko ugasić pracownikom szpitala, zanim przyjechała straż pożarna, jednak 50-latak doznała poważnych poparzeń, m.in. głowy, klatki piersiowej i dróg oddechowych - blisko 60 procent powierzchni ciała.

Zobacz też: Ma partnerkę i dziecko, a umawiał się na seks z 12-latką! "Ru**am takie ślicznotki jak Ty"

Pierwszej pomocy udzielili poszkodowanej kobiecie strażacy. Podano jej tlen i użyto hydrożelu. Kobieta w ciężkim stanie trafiła do kościańskiego szpitala.

Na miejscu pracowały cztery zastępy Państwowej Straży Pożarnej i strażacy ochotnicy z OSP w Kościanie. Nie wiadomo na razie, jaka była przyczyna pożaru. Trwa ustalanie jego okoliczności.

Zobacz też: Chodzież: Karetka utknęła na przejeździe kolejowym. Tragedia była o krok [WIDEO]

Tragiczny pożar
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE