Poznań: Bez paszportu covidowego nie wejdziesz na seans lub koncert!

2021-12-06 21:20
Ponad 14,3 mln zł otrzyma CK Zamek.
Autor: Scotch Mist/Wikimedia Commons Ponad 14,3 mln zł otrzyma CK Zamek.

Koronawirus ciągle daje się we znaki. W związki z tym coraz więcej instytucji decyduje się na wpuszczanie osób, które są zaszczepione lub mają negatywny wynik testu. Na taki krok zdecydował się Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Od blisko roku trwają szczepienia powszechnie przeciw COVID-19. Liczba osób zaszczepionych jest jednak ciągle niezadowalająca, abyśmy mogli mówić o "odporności grupowej". W związku z tym wiele instytucji i przedsiębiorstw decyduje się na radykalne kroki. Tak też jest w przypadku Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. - Ze względu na bezpieczeństwo Uczestników wydarzeń oraz Pracowników Centrum Kultury ZAMEK ustala szczególne zasady udziału w wydarzeniach, odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach CK ZAMEK w szczególności: seansach filmowych, koncertach, spektaklach, spotkaniach i warsztatach. Warunkiem wzięcia udziału w wydarzeniach jest posiadanie przez uczestnika wydarzenia Unijnego Certyfikatu Covid dokumentującego zaszczepienie, statusu ozdrowieńca lub aktualnego negatywnego wyniku testu na obecność wirusa (lub innych dokumentów potwierdzających powyżej określone stany) - czytamy w komunikacie.

W związku z tą decyzją przy wejściu do sal, w których odbywać się będą wydarzenia, wszyscy uczestnicy w wieku powyżej 12. roku życia będą sprawdzani pod kątem posiadania powyższych dokumentów. - Niniejsze zasady obowiązują dla wydarzeń odbywających się od 6 grudnia, na które bilety można kupować począwszy od 1 grudnia 2021 aż do odwołania - dodają przedstawiciele CK Zamek. Okazanie powyższych dokumentów jest dobrowolne, ale niezbędne do wzięcia udziału w wydarzeniu.

CK Zamek to nie pierwsze miejsce w Poznaniu, które decyduje się na wpuszczenie tylko osób z tzw. paszportem covidowym lub z negatywnym wynikiem testu. Już wcześniej zdecydowały się na to Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Sonda
Wstęp do CK Zamek tylko dla zaszczepionych. To dobry pomysł?
Express Biedrzyckiej - Bolesław Piecha: Niezaszczepieni to nieodpowiedzialni ludzie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE