Do lokalu wejdą tylko zaszczepieni homoseksualiści. Segregacja ludzi

i

Autor: pixabay.com/ Shutterstock - zdj. poglądowe Do lokalu wejdą tylko zaszczepieni homoseksualiści. "Segregacja ludzi"

Poznań: Do klubu LGBT wejdą tylko zaszczepione osoby! "Segregacja ludzi"

2021-11-29 11:23

Koronawirus ciągle daje się we znaki. Mimo trudnej sytuacji, polski rząd nie zdecydował się na wprowadzenie ograniczeń dla osób niezaszczepionych. Na taki krok zdecydował się jednak kolejny lokal w Poznaniu. Będą do niego wpuszczane osoby, które są zaszczepione! To nie spodobało się wielu osobom.

Bar tylko dla zaszczepionych w Poznaniu

Lokum Stonewall to bar dla homoseksualistów znajdujący się przy ulicy Półwiejskiej w Poznaniu. Przedstawiciele Grupy Stonewall kilka dni temu przekazali o zmianach organizacyjnych dotyczących wpuszczania klientów. - Od najbliższego weekendu Duże LOKUM w piątki i soboty (szczytowe dni z bramką na wejściu) dostępne TYLKO dla osób zaszczepionych. Bez wyjątków. Certyfikat szczepienia do okazania na wejściu - czytamy w komunikacie.

W pozostałe dni "dużo milej widziane" będą osoby zaszczepione. - Ryzykuj, ale nie obciążaj tym ryzykiem innych - tłumaczą przedstawiciele lokalu.

- Państwo nasze z kartonu, a rządzący nie ogarniają, dlatego bierzemy sprawy w swoje ręce. Chcemy, abyście czuli się u nas bezpiecznie. W dobie szerzącej się pandemii 'foliarstwa' musimy zadbać o Was i o nas jeszcze konkretniej. Dla naszej pracy paraliżujący jest już sam sezon przeziębieniowy, a co dopiero ewentualna covidowa kumulacja - dodają.

Zobacz: Adam Niedzielski o wariancie Omikron: "Game changer". Nowe obostrzenia od grudnia

Na facebooku pojawiła się lawina komentarzy. Są słowa wsparcia, ale też hejt.

- Brak słów skoro nawet wy wprowadzacie segregacje ludzi ze względu na szczepienia - napisał pan Bartosz. Podobnie wypowiadały się także inne osoby. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Dajcie nam znać w sondzie, która znajduje się na końcu artykułu.

Lokum Stonewall to nie jedyne miejsce w Poznaniu, do którego wpuszczane są tylko osoby zaszczepione. Na podobny krok zdecydowała się luksusowa restauracja Twelve Cocktails & Co. - Zapraszamy tylko osoby zaszczepione z unijnym certyfikatem lub aktualnym negatywnym wynikiem testu na koronawirusa - poinformowali przedstawiciele lokalu kilka dni temu.

Sonda
Wstęp do lokalu tylko dla zaszczepionych. Podoba Ci się ten pomysł?
Nielegalne paszporty covidowe. Kolejne osoby zatrzymane
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE